Klucz do zamachów leży w Paryżu? Ciąg wydarzeń wskazuje, że ataku nie dało się uniknąć

| Aktualizacja:

11 września, 11 marca, 7 lipca - przez niemal półtorej dekady Francji udawało się uniknąć ataku na taką skalę, by jego data stała się symbolem aktu terroru. Od początku 2015 roku sytuacja nad Sekwaną jednak gwałtownie się zmienia. Nie przypadkiem: władze w Paryżu w pełzającą wojnę z muzułmańskim radykalizmem w ostatnich latach zaangażowały się jak nigdy wcześniej.

wróć do artykułu
 • ~XY
  (2015-11-15 00:34)
  „Ahmed”
  Ahmed Bomber w Paryżu mieszka.
  Głowę ci utnie ten nasz koleżka.
  Ostrzy maczety przez całe ranki.
  Czyta z koranu, co lepsze wzmianki.
  O tym, co robić ma z niewiernymi,
  gdy na ulicy się spotka z nimi.
  A gdy z zasiłkiem (!) do domu wraca,
  bomby majstruje, to jego praca.
  Mama krzyczy: Ahmed, łobuzie!,
  kiedy dynamit upycha w bluzie.
  Mama powiada: poszukaj żony!
  Ale on w kozy jest zapatrzony.
  Miłość matki do niego czysta –
  bo dobry z niego jest terrorysta.
  Dobrze, że Ahmed z islamistami
  nie chodzi tutaj do szkoły z nami.

  (wiersz dostałem od znajomego, nie wiem, z jakiego elementarza go wziął:)
 • ~+/-0
  (2015-11-14 23:50)
  TE ZAMACHY TO ŻYDOWSKO-YANKESKA ROBOTA! ZA WSZELKA CENĘ CHCĄ WCIĄGNĄĆ EUROPE W KONFLIKT SYRYJSKI! JEDNI CHCĄ UTRZEĆ NOSA ROSJANOM A DRUGIM CAŁY CZAS CHODZI O WZGÓRZA GOLAN
 • ~prognoza
  (2015-11-14 23:26)
  Teraz na Irak i Syrię zrzucą kilka bomb atomowych i nazwą to wyzwoleniem. Potem humanitarnie odbudują te kraje w celu ich eksploatacji. Przy okazji zdobędą niezłą pozycję do szachowania Chin i Rosji.
 • ~zdziwiony
  (2015-11-14 23:09)
  Kiedy zaczniecie się naśmiewać z ofiar, tak jak po katastrofie smoleńskiej, psychole? Przecież wg was ofiary są same sobie winne. Na Stade de France piłka w ogóle nie powinna lądować. A Kaczor na pewno dzwonił do Hollande'a i to on namówił go na ten mecz.
 • ~i tyle
  (2015-11-14 22:50)
  Teraz czekamy na wesołe rysunki Charlie Hebdo na temat tej masakry.
  Śmiechu będzie co niemiara.
 • ~dosyc
  (2015-11-14 21:31)
  A lewactwo w różnych nazwach i barwach na wszystkich kanałach tv i radiowych dalej uprawia swoją politykę miłości do islamu i nienawiści do chrześciaństwa.
 • ~Fortepian dosłownie sięgnął bruku!
  (2015-11-14 21:02)
  Jakiś idiota wystawił w Paryżu fortepian na ulicę i grał na nim "Imagine" Lennona!
  Słuchajcie, słuchajcie tego bzdetu, ale przy okazji poczytajcie sobie w gazetkach i na żółtych paskach, z jaką troską i współczuciem pochylają się te skoorvvysyny nad każdą z ofiar, z jaką wrażliwością opisują ze szczegółami ludzkie nieszczęście, z jakim zapałem chłepczą krew ofiar i z jaką lubością zlizują tę krew z każdej płyty chodnikowej!
  Ta drobiazgowa "wyobraźnia" (imagination) pozwala im "wyobrazić" sobie ("Imagine") duchową łączność kata z ofiarą! I nie za bardzo jeszcze wiedzą - po czyjej są stronie...
  Bez tej cudzej wszechobecnej w ich szkłach kontraktowych, a spuszczanej przez nich codziennie w ramach rytualnego uboju oraz chłeptanej w ramach diety cud krwi - te wampiry zdechłyby natychmiast!

  KREW

  Krew rozlepiona na afiszach
  Krew na chodnikach i na ścianach
  Krew – jak poranna wtedy cisza
  Krew – czarne plamy na ekranach

  Krew na kamiennych szarych płytach
  Na białych rękawiczkach Tuska
  Krew która o nic was nie pyta
  Krew jak złamana w sadzie brzózka

  I jak na polach polne maki
  I nad polami białe chmury
  Jak narodowi dane znaki
  Oni wznosili się do góry

  Krew na fotelach tupolewa
  Zmywana szlauchem o świtaniu
  Jeszcze wam ona pieśń zaśpiewa
  To będzie pieśń o zmartwychwstaniu

  18 października 2013

  (Jarosław Marek Rymkiewicz)
 • ~"Vespa" (dawniej "Wiatka")
  (2015-11-14 20:55)
  "...francuski prezydent już w ciągu kilku pierwszych miesięcy w Pałacu Elizejskim dorobił się opinii najgorszego przywódcy w powojennej historii Francji..."

  Ale za to dobrze jeździ na skuterze!

  Jako pasażer!
 • ~kropka przed i
  (2015-11-14 20:54)
  A co na to lewacke klepacze w naszych przekaziorach ? ! ! !
 • ~Czerwony Brygadzista
  (2015-11-14 20:52)
  Francuzi zapomnieli już o OAS.
  No to teraz sobie przypomną!
 • ~Mistrzurin
  (2015-11-14 20:48)
  Te wszystkie tak dorodne dzisiaj warzywa umysłowe - czyli Merkel, Hollande, Juncker, Tusk i inni - wyrosły najzupełniej "spontanicznie"!
  Nie są bynajmniej wynikiem jakiegoś mojego tajnego eksperymentu - co najwyżej Putin niewinnie kiedyś wyglądające sadzonki wyhodował w swoim przydomowym ogródku jeszcze w Lipsku.

  Oto moje twierdzenie, które przejdzie do historii jako AKSJOMAT MISTRZURINA:

  >>Wypełniająca "ludzkie powłoki" głupota - to jest jednak najlepsza i najbardziej plenna roślina uprawna, a jej uprawa nic nie kosztuje, a przynajmniej nie zwiększa tzw. "kosztów stałych"!
  Nie trzeba ani orać, ani siać, ani pielęgnować - a plon przez cały rok jest nadzwyczaj obfity i na dodatek sam się nam sypie na głowy jak manna z nieba!<<

  Dodam jeszcze, że oczywiście jest to manna zupełnie niejadalna na miarę pocisków z moździerza! zwiń
 • ~świat to szambo
  (2015-11-14 20:23)
  Po 200 latach łagodnego kolonializmu niestety tragedia. Ale dwa tygodnie temu w zamachu zginęło 250 Rosjan i na zachodzie nie było wielkiego żalu. Dlaczego? Bo my Polacy, Rosjanie, Jugosłowianie, Arabowie, Afgańczycy, Irańczycy, Chińczycy i Wietnamczycy to dla nich gorszy gatunek, ludzie gorszej kategorii.
 • ~celnik
  (2015-11-14 19:59)
  Lewacka, tęczowa Francja jest sama sobie winna. Doprowadziła do tego,że ma 10% islamistów u siebie i Francuzi będą zabijani. Ale politycy tego nie rozumieją. Właśnie słucham Szetyny i nóż w kieszeni mi się otwiera.
 • ~idzie zima
  (2015-11-14 19:40)
  To fakt, maja tyle juz tych 'Islamistow' , ze nie bylo szans, gdzies musialo rabnac. Nastepni sa Niemcy lub Anglia tak bogaci w "muslimow". Wszystko w imie prania mozgow zblazowanych europejczykow poszukujacych nowego wyznania w polityczna poprawnosc, stosowana takze jako szantaz wobec tych co zachowali resztki zdrowego rozsadku oraz instynktu samozachowania.
 • ~t56
  (2015-11-14 19:37)
  Wysłać ich wszystkich skąd przybyli i koniec. Zamknąć granice. Wsadzić za kratki Merkel i jeszcze kilku innych jaśnie 'oświeconych'. Inne wyjście to dać ludziom broń. Niech się sami bronią, bo przecież państwo im tego zapenić nie może.
 • ~and
  (2015-11-14 19:18)
  ataku nie dało się uniknąć- to oczywiste, kraj który zamieszkuje 4,7 miliona imigrantów arabskiego pochodzenia, a stosujący jeszcze niedawno politykę szerokich drzwi nie może być pewny bezpieczeństwa! Tylko zmiana polityki migracyjnej może coś zmienić o ile nie jest już za późno.