Do stołu rozmów w Moskwie usiedli wiceminister spraw zagranicznych Marek Ziółkowski oraz Władimir Titow, wiceszef MSZ Rosji. Kwestia zwrotu wraku samolotu była nadrzędnym tematem. Oprócz tej sprawy, politycy omawiali również tematy dotyczące współpracy transgranicznej, wojny na Ukrainie oraz ochrony miejsc pamięci.

Reklama

„W czasie spotkania omówiono stan relacji bilateralnych. Szczególną uwagę poświęcono kwestiom związanym z tragedią smoleńską” - można przeczytać w oficjalnym komunikacie polskiego MSZ.

Wiceminister Ziółkowski ponowił prośbę o zwrot wraku, licząc na zrozumienie ze strony Moskwy. Jednak ta najwyraźniej nie zamierza ustąpić. Jak poinformował polski MSZ w komunikacie po spotkaniu, w opinii strony rosyjskiej zwrot wraku będzie możliwy dopiero po zakończeniu śledztwa.

Zaakcentowałem naszą gotowość do prowadzenia dialogu z Moskwą - podkreślił Marek Ziółkowski. Czy Moskwa będzie otwarta na dialog? Być może dowiemy się tego, gdy rosyjski MSZ opublikuje komunikat po spotkaniu obu wiceministrów.