Politycy PiS napisali list do Ukraińców ws. rzezi wołyńskiej. "Nie akceptujemy polityki pamięci historycznej Kijowa"

| Aktualizacja:

Z szacunkiem odnosimy się do ukraińskiej państwowości, jednak nie możemy zaakceptować polityki pamięci historycznej Ukrainy – napisali posłowie i senatorowie PiS w liście, który przedstawił w Kijowie poseł Michał Dworczyk.

wróć do artykułu
  • ~Zdegustowany
    (2016-06-20 17:00)
    To jak w końcu autorze powyższego tekstu o "Liście polityków PIS do Ukraińców, w którym jak piszesz ci politycy nie zgadzają się z naganną polityką władz Ukrainy wobec morderców z UPA,i ich ofiar, a następnie piszesz że Leszek Miller pisze w podobnym duchu o tej sprawie, i krytykuje postawę PIS jako błędną i haniebną. Czy wiesz,cCo w końcu chciałeś napisać?
  • ~yhn
    (2016-06-20 17:03)
    Część wyklętych to zwykli bandyci i mają oczywiście krew na rękach. PIS im stawia pomniki bo jest prymitywny i chory z nienawiści. Takie cechy są właściwe pisomatołkom. Taka jest prawda historyczna.
  • ~Historyk Patriota
    (2016-06-20 17:04)
    Trzeba przestać pluć na Rosję, która poniosła największe straty w walce z faszystami hitlerowskimi podczas gdy część Ukraińców kolaborowała z hitlerowcami i urządziła rzeź wołyńską na Polakach. Potrzebne otrzeźwienie i realne spojrzenie na stosunki z tymi narodami co nam się opłaca obecnie i w przyszłości.
  • ~mirek
    (2016-06-20 17:09)
    Politycy polscy tu niema co sie zastanawiac trzeba uczcic to ludobujstwo 11 lipca dniem zaglady wolynskiej Rosjanie przeprosili ze zgimelo 25 tys zolnierzy policjantow takrze byli w srod nich chrabiowie co wspol[pracowali z niemcami Tutaj niema porownania UPA banderowcy wymordowali okolo 200 tys polek i polakow niewinnych dzieci za to tylko ze byli polakami
  • ~jb
    (2016-06-20 17:09)
    Czyżby zmiana oficjalnego "kursu" władzy wobec banderlandu? Jeśli tak to brawo, jeśli to tylko nic nie znaczące słowa to szkoda było odpisywać rezunom .
  • ~piotr
    (2016-06-20 17:20)
    To co siedzieje to polityka Banderowcy wymordowali 200tys polakow o oni kamufluja Rosjanie przeprosili za 25 tys
  • ~Wroga krew
    (2016-06-20 17:45)
    Cytuję jeden z komentarzy pod linkiem: "Strasznie służalcza ta odpowiedź - co by czasem nie obrazić Ukraińców. Nie podoba mi się, że PiS nie stawia warunków, lecz bezwarunkowo obiecuje w imię Narodu Polskiego, że nadal będziemy wspierać Ukrainę. Wypraszam sobie - jestem Polką, głosowałam na PiS i nie życzę sobie poparcia dla postpuczowego kijowSSkiego rządu gloryfikującego UPA i OUN."
  • ~anna
    (2016-06-20 18:05)
    26.06.2016 r. ulicami Przemyśla przejdzie pochód banderowców z flagami czerwono-czarnymi z okrzykami banderowskimi, domagają się Chełma, Przemyśla, Zamościa i Rzeszowa aby te miasta przyłączyć do Ukrainy
  • ~34qfg3
    (2016-06-20 18:59)
    Nie popieram PIS ale w tym punkcie przyznaje im racje.
  • ~Piast
    (2016-06-20 20:00)
    To było ludobujstwo
  • ~Rebeliant
    (2016-06-20 20:44)
    Kijów-Majdan "W rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" Kaczyński opowiada o tych wydarzeniach. – Przede wszystkim widać tam było wszystkie grupy społeczne i wiekowe. To robiło wrażenie. Nieprawdą jest, że to protest jedynie młodych Ukraińców – mówi. Jak dodaje, na Majdanie zebrało się wielu ludzi, którzy przyszli mu podziękować. Skandowano też imię jego brata – Lecha Kaczyńskiego. – Dla nich solidarność polsko-ukraińska jest niezwykłą wartością – ocenia. Prezes PiS zdradza też szczegóły spotkania z Witalijem Kliczko. Jak mówi, nie było okazji, żeby politycy dłużej ze sobą porozmawiali, ale były pięściarz "wyraźnie chciał", żeby to Kaczyński był wśród niosących ukraińską flagę. – W pewnej chwili pojawił się Henryk Wujec, którego zaprosiłem do niesienia sztandaru. Szliśmy obok siebie – stwierdza prezes PiS."
  • ~Bolesław Grabowski
    (2016-06-20 21:19)
    PO i Petru chowają głowę w piasek w sprawie ukraińskich mordów na polakach !!!!!!!!!!
  • ~dzidek
    (2016-06-20 23:22)
    Coś mi się widzi , że na f o r u m jawią się wschodnie trolle. Bo nawet najzwyklejszy pisowiec , nie robi aż takich ortograficznych byków .
  • ~Macisław Płatow
    (2016-06-20 23:57)
    Niema przebaczenia bez pokuty i zadość uczynienia.To ,,czerń" bez ogłady ,która ma na swych rękach krew Polaków 120 tyś..
  • ~suweren
    (2016-06-21 00:09)
    Ukrancy zrozumcie wreszcie ze polacy nieprzebacza tak bestialskm mordercom,a ochlodzenie stosunkow z w-wa malo nas obchodzi bedziecie dzialac przeciwko polsce to odwrocmy sie odwas na zawsze bedziece nic nieznaczacym ,,narodem,,peryferiami euroazji w swoj szacunek zwrocimy ku braciom rosjanom..
  • ~rychu
    (2016-06-21 00:54)
    "nie możemy zaakceptować polityki pamięci historycznej Ukrainy" !!??? polityka historyczna tylko dla sekty Jareczka !!!!! innym wara !!!!!! obozy koncentracyjne stworzone przez sekte Jarka, to wewnetrzna sprawa Polski i to wcale nie beda obozy koncentracyjne, tylko "zaklady resocjalizacyjne dla nieprawomyslnych" !!!!!!! ale ZOMO-wska "sciezka zdrowia" tam ozyje !!!!!!!!
  • ~Ale tym razem niedoczekanie!
    (2016-06-21 04:15)
    Przypomina mi sie, jak za Chmielnickiego czarna sotnia na Ukrainie rezala paniw Lachiw! Wtedy jeden pijany ataman wrzeszczal na cale gardlo: "Rezaj pana Lacha pomalenku - bo to byl dobry pan!!!" Podobno poili go w miedzyczasie przednimi trunkami z jego wlasnej piwniczki, dokarmiali astrachańskim kawiorem i nawet przeprowadzali transfuzję, żeby sie za szybko nie wykrwawil! Podobno nawet w trakcie rezania dali rade zrobic saganek kaszanki i tylko czekali na flaki! Podobno sie doczekali...
  • ~abc de
    (2016-06-21 08:16)
    W Rosji i na Ukrainie panowal tak straszny terror, ze poczatkowo Niemcow witano jako cywilizowanych wyzwolicieli . Ukraincy wierzyli , ze to poczatek wyzwolenia Ukrainy spod rosyjskiego terroru (miliony ofiar glodu i masowych mordow). Podobna sytacja byla na Litwie (litewskie odszialy SS). Niemcy dosc szybko pokazali . ze nie chodzi im o zlikidowanie panujacego terroru, poprzez zniszczenie w wiekszosci pejsatego aparatu propagandy i KGB. W sumie pod oslona niemieckiego okupanta skrajni ukrainscy nacjonalisci mogli bez problemow wymordowac znienawidzone przez nich mniejszosci narodowe, co bylo niezaprzeczalnie zbrodnia przeciw ludzkosci - i niewazne jest tu fakt , ze to samo robili Niemcy i Rosjanie na jeszcze wieksza skale ( na marginesie - najwiekszym zbrdniarzem wszechczasow jest Mao,ktory na sumieniu ma, najwieksza ikosc ofiar)
  • ~prawdziwy POLAK z krwi i kości
    (2016-07-03 13:16)
    trzeba to wszystko przemyslec i powiedzec nam polakom ze banderowcy nigdy nie bedą nam przyjazni i to jeszcze że nawet wladza ukrainska nie przeprosii POLAKOW TYLKO CO INNEGO MOWIĄ A CO INNEGO ROBA. a TYM KTÓRZY ROBILI MANIFESTACJI W przemyslu winy ponosi głowa tego miasta należy podejrzewać o kolaboracji tego człowieka z banderowcami upa . i co jest on jeszcze na stołku ????
  • ~Ada Kresowianka
    (2017-04-28 13:26)
    A Gosiewska tez podpisała ? I kuchcinski ? I Kaczor? Nie wierze...