Wcześniej telewizja rządowa podawała, że w muhafazie Hama odnotowano bardzo silne wybuchy i że specjalna komisja stara się wyjaśnić ich genezę.

Reklama

Syria znowu stała się obiektem agresji z zewnątrz, nasze bazy w głównie rolniczych regionach, jak Hama i Aleppo zostały zbombardowane pociskami rakietowymi - podano w telewizji, powołując się na źródła wojskowe.

Telewizja rządowa nie sprecyzowała, o które z baz chodziło - pisze Reuters. Korespondenci tej agencji skontaktowali się z dwom osobami we wschodniej części prowincji, które na własne uszy słyszały wybuchy. Potwierdziły one, że "eksplozje miały miejsce w bazie wojskowej używanej przez siły wspierane przez Iran".

Reklama

Chodzi - jak wskazuje Reuters - o bazę w pobliżu miasta Hama, gdzie jest dyslokowana 47. Brygada, w której przez wojskowych irańskich szkoleni są bojowcy z szyickich oddziałów związanych z libańskim Hezbollachem.

Agencja Reutera przypomina w tym kontekście, że lotnictwo izraelskie prowadzi od kilku tygodni naloty na zgrupowania i irańskie bazy wojskowe w Syrii.

W ataku na irańską bazę lotniczą zginęło niedawno 7 wojskowych irańskich. Armia izraelska zapowiedziała kontynuację ataków rakietowych na obiekty irańskie bądź takie, które są związane z siłami zbrojnymi Iranu.