"Financial Times" o skutkach niezależności ukraińskiej Cerkwi. "Możliwy rozlew krwi"

| Aktualizacja:

Nadanie autokefalii Ukraińskiemu Kościołowi Prawosławnemu dodatkowo osłabi podejmowane przez Moskwę próby utrzymania Kijowa w swej politycznej orbicie, a także próby przywrócenia wpływów Rosji na obszarze posowieckim - ocenia w poniedziałek "Financial Times".

wróć do artykułu
  • ~kiken s
    (2018-10-15 11:20)
    Brytole tacy strachliwi ?? Jak w ubiegłych stuleciach imperium mordowało poł swiata , bo był w tym interes to nie było problemu .Ale jak zobaczyli ,ze sa silniejsi od nich to sie strasznie ostrózni i strachliwi zrobili .Bali sie w 1939 , i tak ciagle , byle bym miec swiety spokój .
  • ~wiara to nie wojna
    (2018-10-15 12:19)
    Zielone ludziki z pomocą konwojów humanitarnych z Rosji zdobyły Krym, Donbas, co tam jeszcze. Nie sądzę, żeby taka sama akcja była możliwa na zasadzie analogii, na całym terenie Ukrainy. Niby jedna Cerkiew mordowała by inną część Cerkwi ? Nie do wiary. Zresztą - w kwestiach rosyjskich Brytyjczycy nie są wiarygodni.
  • ~Boby
    (2018-10-15 12:20)
    Moskwa słabnie gospodarczo i politycznie. Powoli traci Ukrainę a potem przyjdzie czas na Syberię którą przejmą Chiny. Widocznie "kleptokracja autorytarna" jest tak samo niewydolna jak komunizm. Jedyne co im pozostało to straszenie i skłócanie sąsiadów. Pozdrawiam trola kikena.
  • ~vp
    (2018-10-15 12:38)
    Życzę Ukrainie by autokefalia ciałem się stała .
  • ~jula
    (2018-10-15 12:42)
    Jaka szkoda ,że my w Polsce nie możemy ogłosić autokefalii z kościołem toruńskim .Może znajdzie się jakiś hierarcha i ubłaga u Franciszka ?
  • ~bumerang
    (2018-10-15 13:52)
    A podżegacze wojenni z globalnych mafii FT zacierają ręce, że na Ukrainie stale leje się krew.
  • ~rea
    (2018-10-15 15:26)
    Religie są najtragiczniejszym absurdem ludzkości.
  • ~ szarańcza
    (2018-10-17 17:30)
    Nie ma większego ...kretyna ...niż Schetyna !
  • ~ taka jestprawdziwa sytuacja
    (2018-12-16 10:15)
    Putin odnosi same "sukcesy" Obecnosc wojsk. amerykanskich w Polsce a w przyszlosci niedalekiej stale bazy. Wojna w Syri , ktora lezala w srefie wplywow Rosji.Sankcje nalozone na Rosje. Wrogos Ukrainy. Obecnosc floty wojennej Stanow na morzu Czarnym. Wstapienie do NATO panstw baltyckich ,teraz NATO ma z Estoni 150 km do Petersburga.Nie wspomne o malych "sukcesach" Putina jak zestrzelenie samoloty przez Erdogana czy zabicie dyplomaty rosyjskiego

Może zainteresować Cię też: