Irańska Gwardia Rewolucyjna zestrzeliła amerykańskiego drona

Amerykański wojskowy dron został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad cieśniną Ormuz - poinformował w czwartek przedstawiciel amerykańskich władz, zastrzegając anonimowość.

wróć do artykułu
  • ~Kogut
    (2019-06-20 20:49)
    Ależ się trolstwo odezwalo. Paszol wont na H...J.baszmaki
  • ~lester
    (2019-06-20 18:30)
    Pompeo -my nie chcemy wojny z Iranem to mi przypomina kiedy nie chcieli wojny z Kuba Korea ,Wietnamem,Kambodza,Irakiem I Syria,obalenie Sadata,,kadafiego,coz jeszcze bo zapomnialem wrescie upozorowane zniszczenie Nowojorskich wiezowcow I sponsorowanie terrorystow I caly ten zamet dzieki komu I wciaz malo pokoju,caly czas myslenie o straszeniu innych pod pozorem zaprowadzania porzadku ktory zrobili w afryce a teraz Europa I Polska w kolejce ile to jeszcze potrwa takie oczekiwanie co oni znow rozpetaja I kiedy a widac tylko potrzeba iskierki aby otworzyc puszke pandory
  • ~Proste jak drut
    (2019-06-20 17:50)
    USA będzie oskarżać Iran o wszystko bo ... chce wojny . Izrael i USA ciągle naruszają terytorium Iranu a statki pewnie zaatakowali sami by ... oskarżyć Iran / nie mają dowodów ale ... są pewni że to Iran .
  • ~No to
    (2019-06-20 17:48)
    zacznijmy może od najważniejszego. Kto lata komu koło jego granic ? Zakładam, że USA pchają się Iranowi pod granice, podobnie zresztą jak Rosji czy Chinom. Gdyby była to prawda, ze Iran wysadził, i zatopił tankowiec, Iran zestrzelił nie u siebie szpiegowski dron . .... to byłby już konflikt w pełni. Z historii wiemy już, że Iran zmusił elektronicznie parę lat wstecz dron-a USA do lądowania, zatrzymał kuter USA który wszedł w jego wody terytorialne. Teraz to była b. droga próba USA sprawdzenia czy IRAN ma rakiety mogące sięgnąć b. wysoko.
  • ~wojak
    (2019-06-20 17:46)
    USA wali w gacie bo tym razem wojna może się przenieść na ich teren dlatego nie zaatakują!
  • ~the observer
    (2019-06-20 17:44)
    .... a taki ładny był, amerykański....
  • ~farsa
    (2019-06-20 17:42)
    " Przedstawiciele marynarki wojennej USA podkreślają, że żadne amerykańskie maszyny nie latały nad Iranem." Bwahahahahaha ;...))) To co? Sprzedali je Wietnamczykom przed wysłaniem nad Iran?
  • ~prezes
    (2019-06-20 13:41)
    ciekawe nowe pytanie-czy atak na drona jest aktem wojny?W koncu to maszyna-nie czlowiek.Mysle,ze nie bedzie z tego powodu zadnych konsekwencji.Dawniej to byly klopoty-jak z tym U2 nad ZSRR w latach 60 tych.A dzis leci sobie dron,ktos go walnie-nic nie szkodzi.Nowy swiat.
  • ~kaloo
    (2019-06-20 12:14)
    Naturalnie.Jeszcze tydzień temu widziano go w Nevadzie.Widocznie zabłądził.Co innego gdyby wylądował w Teheranie.Wówczas Amis zażądaliby zwrotu i odszkodowania.A tak, zawsze można się wytłumaczyć,że to tylko głupia AI pomyliła drogę od upałów.W końcu mamy to globalne ocipienie czy nie.Jedyny kłopot to kwestia ubezpieczenia.Ale trzeba przyznać,że Posejdon byłby droższy,a załoga gadatliwa.
  • ~Polak
    (2019-06-20 11:50)
    A więc wojna!
  • ~pomnik prezesa
    (2019-06-20 11:37)
    To kopiemy przekop ,będzie potrzebny lotniskowcom w Zalewie!
  • ~Caveman
    (2019-06-20 11:31)
    brawo dla Persów
  • ~REZERWISTA
    (2019-06-20 11:08)
    No kowboje, jak nie dacie rady to PIS wam podeśle Migi. Nie to jak mieć "przyjaciela" w PIS.
  • ~antyPiterek
    (2019-06-20 10:51)
    Amerykanie, nic sie nie martwcie, kupimy wam nowy, albo sobie od razu potrąććie w ramach kosztow wdrazania tej ustawy 447
  • ~j24