Na Filipinach od pięciu dni z rzędu diagnozuje się dobowo ponad 4 tys. zakażeń. W sumie liczba zakażeń SARS-CoV-2 na Filipinach sięgnęła 187 249, a bilans ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrósł do 2966. Filipiny są najbardziej dotkniętym pandemią Covid-19 krajem Azji Południowo-Wschodniej pod względem liczby udokumentowanych zakażeń i drugim, po Indonezji, pod względem ofiar śmiertelnych pandemii.

Reklama

Korea Południowa zakazuje dużych imprez, zamyka plaże kościoły i nocne lokale, zakazuje kibicom uczestniczenia w imprezach sportowych. Resort zdrowia poinformował o nowych restrykcjach sanitarnych w sobotę; nieco wcześniej podano, że wykryto 332 nowe przypadki koronawirusa. Od dziewięciu dni utrzymuje się trzycyfrowa liczba zakażeń. W sumie zdiagnozowano od początku pandemii 17 002 infekcje, zmarło 309 osób.

Resort zdrowia Indii podał, że w ciągu ostatnich 24 godzin liczba przypadków koronawirusa wzrosła o 69 878, do 2 975 701; na Covid-19 od początku epidemii zmarły 55 794 osoby. Indie są obecnie trzecim najbardziej dotkniętym pandemią kraju po USA i Brazylii. W australijskim stanie Wiktoria, który jest szczególnie dotknięty epidemią, odnotowano 182 nowe przypadki infekcji, zmarło 13 osób. Liczba zakażeń stopniowo maleje w Wiktorii odkąd na początku sierpnia wprowadzono kwarantannę w największym mieście - Melbourne.