Były przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schaeuble w rozmowie z "Tagesspiegel" powiedział, że "Sytuacja nie jest dobra. Putin prowadzi wojnę nie tylko z Ukrainą, ale z porządkiem Zachodu. Jeśli wygra tę wojnę, nie zatrzyma się, ale będzie kontynuował".

Reklama

Lech Kaczyński miał rację

Polityk CDU podkreślił, że "Lech Kaczyński, były prezydent Polski, powiedział po inwazji na Gruzję w 2008 roku: najpierw Gruzja, potem Ukraina, potem Mołdawia, potem kraje bałtyckie i Polska. Miał rację".

Przypomniał też słowa chadeckiej polityk Annegret Kramp-Karrenbauer na temat niedostrzegania zagrożenia ze strony Rosji: "Jestem na nas wściekła. Wiedzieliśmy wszystko - i nie chcieliśmy tego widzieć".

Reklama

W niedzielę w Offenburgu odbyły się uroczystości z okazji 80. urodzin Wolfganga Schaeublego. Schaeuble, z wykształcenia prawnik, od 1972 roku jest członkiem Bundestagu, co czyni go najdłużej urzędującym posłem. Kształtował politykę Republiki Federalnej na wielu wysokich stanowiskach - m.in. podpisał Traktat Zjednoczeniowy dla Republiki Federalnej. Po wyborach do Bundestagu we wrześniu ubiegłego roku stracił stanowisko przewodniczącego Bundestagu, ponieważ SPD stała się największą grupą parlamentarną - przypomina portal dziennika "Welt".

Z Berlina Berenika Lemańczyk