Obrona powietrzna zniszczyła cztery drony, a kolejny został zestrzelony przy użyciu elektronicznych środków zaradczych, poinformowało Ministerstwo Obrony w Moskwie.

Reklama

Burmistrz Siergiej Sobianin powiedział, że w ataku nie było ofiar.

Według Tass, odłamki z jednego z dronów spowodowały pożar w budynku obsługi technicznej.

Lotnisko wstrzymało loty

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin napisał na Telegramie, że lotnisko Wnukowo wznowiło pracę o 8 rano po prawie trzech godzinach przerwy. W tym czasie czternaście lotów zostało przekierowanych na inne lotniska.

Ukraina zaprzeczyła, że jest zaangażowana w incydenty z dronami, za które rosyjscy urzędnicy nadal obwiniają rząd w Kijowie - informuje Bloomberg.

Co się dzieje z Bachmutem?

Ukraińskie wojska posuwają się naprzód w kierunku Bachmutu - powiedział Andrij Kowalow, rzecznik wojskowy na Telegramie. Jednocześnie jednostki walczą o powstrzymanie rosyjskich ataków w kierunku Awdijiwki i Maryinki na południe od Bachmutu, a także w pobliżu Lyman na północy obwodu donieckiego - dodał.

Reklama

Dziennikarz "WSJ" nadal więziony

Ambasador USA w Rosji Lynne Tracy odwiedziła w poniedziałek dziennikarza Wall Street Journal Evana Gershkovicha, który jest więziony od marca pod zarzutem szpiegostwa, podała Associated Press. Rząd USA uznał reportera, który zaprzecza zarzutom, za niesłusznie zatrzymanego.