Przed podróżą do Mińska rosyjski dyktator ma się spotkać na Kremlu z królem Bahrajnu Hamadem bin Isą Al Khalifą. Dziś odbędzie się prywatna rozmowa między prezydentami, a jutro dojdzie do oficjalnych spotkań w ramach wizyty - przekazał rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Spotkanie odbędzie się w Pałacu Niepodległości, gdzie do przywódców dołączą członkowie delegacji obu państw.

Reklama

Według doniesień medialnych głównymi tematami rozmów będą: program integracji, dialog polityczny, wspólny handel, gospodarka oraz projekty współpracy. Dyskutowane mają być także czynniki bezpieczeństwa i współpraca humanitarna. Oficjalne komunikaty nie precyzują jednak, jakie tematy będą poruszane.

Putin w Chinach

Przywódca Rosji przebywał w Rosji w dniach od 16–17 maja. W czasie tej wizyty doszło do spotkania Xi Jinpinga i Putina w cztery oczy w kompleksie Zhongnanhai, gdzie mieszkają przywódcy ChRL. Dokonali oni "dogłębnej wymiany poglądów na temat strategicznych kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania". Z komunikatu strony chińskiej wynika, że tematem rozmów była m.in. wojna w Ukrainie.