Wielkie protesty w Stambule. Turecki minister: To nie fair
1 Minister podkreślił, że reakcja tureckich władz na protesty została tak przedstawiona jakby rząd nie przywiązywał wagi do wolności słowa . "To nie fair" - napisał. Dodał jednak, że Turcja ma wystarcząjąco dużo siły, by przezwycięzyć tę sytuację.
Newspix / Spfc Seskimphoto
2 Dziś trzeci dzień protestów. Turecka policja zatrzymała ponad 1700 uczestników antyrządowych protestów, ale według ministerstwa spraw wewnętrznych, większość z nich po przesłuchaniu zwolniono. Służby użyły gazu, żeby rozpędzić demonstrantów maszerujących pod siedzibę premiera.
Newspix / Spfc Seskimphoto
3 Pierwsze manifestacje w Stambule były protestem przeciwko planom likwidacji jednego z najpopularniejszych - i ostatnich - parków w centrum miasta, w pobliżu placu Taksim.
Newspix / Spfc Seskimphoto
4 Po tym, jak policja odpowiedziała na protesty siłą, przekształciły się one w antyrządowe zamieszki, które zaczęły wybuchać także w innych miastach, w tym w Ankarze.
Newspix / Spfc Seskimphoto
5 Według danych Amnesty International, w czasie ostatnich trzech dni, podczas 90 różnych demonstracji w tureckich miastach, zginęły dwie osoby, a ponad tysiąc zostało rannych
Newspix / Spfc Seskimphoto
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Komentarze(26)
Pokaż:
Zniszczyć drobny handel a ich do żebractwa. Ścisła grupa ludzi milionerów zachłannych chce chce wszystko kontrolować. TEN świat się przewróci.
I NIC NIE ROBIĄ BY TO POWSTRZYMAĆ
bierzmy przyklad z islandczyków
rewolucja w islandii
youtube
w Stambule to nie islamizacja to globalizacja ale propaganda dezinformuje.
Ile ludzi w Stambule straci prace ? Potężna armia ludzi żyje z handlu !