Przez Macedonię i Serbię do lepszego życia. Tak imigranci szturmują Europę. ZDJĘCIA
1 Wysoki na cztery metry mur ma się rozciągać na całej długości liczącej 175 kilometrów węgiersko-serbskiej granicy. Inwestycja, która ma pochłonąć ponad 21 milionów euro, jest krytykowana zarówno na arenie międzynarodowej, jak i na Węgrzech.
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
2 Premier Viktor Orban obstaje przy swojej decyzji i podkreśla, że "użyje wszelkich dostępnych środków przeciwko nielegalnym imigrantom". Węgry mogą liczyć na wsparcie Austrii, która zapowiedziała wysłanie kilkudziesięciu policjantów na węgierską granicę z Serbią i Macedonią, by wesprzeć swoich sąsiadów w kontroli zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
3 Według informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, do Węgier w tym roku przedostało się już ponad 78 tysięcy nielegalnych imigrantów, niemal wszyscy przez granicę z Serbią
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
4 Czy Polska powinna mieć możliwość wyboru, których imigrantów z Afryki Północnej i Syrii chce przyjąć, a których nie? Czym skończy się przysłanie do Polski kilku tysięcy muzułmańskich uchodźców? I co można zrobić, by powstrzymać falę uciekinierów do Europy? O tym Dominika Ćosić rozmawiała z europosłami: Lidią Geringer de Oedenberg, Kazimierzem Ujazdowskim i Barbarą Kudrycką: ZOBACZ WIĘCEJ NA TEN TEMAT
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
5 Unia chce, by imigrantów przyjęła m.in. Polska. Według planów Komisji Europejskiej, nasz kraj miałby przyjąć dwa i pół tysiąca uchodźców z 40 tysięcy, którzy przedostali się na stary kontynent przepływając Morze Śródziemne.
PAP / GEORGI LICOVSKI
6 Kraje Unii Europejskiej 20 lipca będą decydować o tym, jaka ostatecznie liczba imigrantów trafi do poszczególnych krajów.
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
7 Komisja Europejska nie popiera budowy ogrodzeń i zachęca państwa członkowskie do podejmowania innych działań - powiedziała rzeczniczka Komisji do spraw wewnętrznych Natasha Bertaud.
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
8 Dodała, że w Europie niedawno obalano mury i nie powinno się ich budować na nowo
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
9 Natasha Bertaud przypomniała, że państwa członkowskie mają prawo same decydować o tym, jak chcą chronić granic zewnętrznych Unii, ale wszystkie działania muszą być zgodne z unijnym prawem.
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję