Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Artyści zagrażają bezpieczeństwu Ukrainy? Zobacz, kto trafi na "czarną listę". ZDJĘCIA

26 lipca 2015, 15:22
Pamiętny filmowy Bohun z "Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana jest w Rosji supergwiazdą. Nigdy nie krył sympatii do władz rosyjskich, ale największe kontrowersje wzbudził kilka miesięcy temu, kiedy skrytykował przeciwników prezydenta Putina, nazywając ich zdrajcami. „Ukraińcy mogą się na mnie obrażać, ale Putin to mój prezydent” – oświadczył i za to między innymi zostanie wpisany na ukraińską "czarną listę". co oznaczać będzie w praktyce umieszczenie na niej czyjegoś nazwiska? Zniknięcie tej osoby z kulturalnego i medialnego obiegu na Ukrainie, czyli zakazanie filmów czy muzyki. Można mieć duże wątpliwości, czy taka obrona własnej racji stanu jest rozsądna, pierwszym skojarzeniem jest czarna lista „komunistycznych artystów” McCarthy’ego w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych.
Pamiętny filmowy Bohun z "Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana jest w Rosji supergwiazdą. Nigdy nie krył sympatii do władz rosyjskich, ale największe kontrowersje wzbudził kilka miesięcy temu, kiedy skrytykował przeciwników prezydenta Putina, nazywając ich zdrajcami. „Ukraińcy mogą się na mnie obrażać, ale Putin to mój prezydent” – oświadczył i za to między innymi zostanie wpisany na ukraińską "czarną listę". co oznaczać będzie w praktyce umieszczenie na niej czyjegoś nazwiska? Zniknięcie tej osoby z kulturalnego i medialnego obiegu na Ukrainie, czyli zakazanie filmów czy muzyki. Można mieć duże wątpliwości, czy taka obrona własnej racji stanu jest rozsądna, pierwszym skojarzeniem jest czarna lista „komunistycznych artystów” McCarthy’ego w latach 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. / Agencja Gazeta / MARZENA HMIELEWICZ
Lista artystów, będących zagrożeniem dla bezpieczeństwa Ukrainy zostanie opublikowana dopiero 3 sierpnia. Ale już teraz wiadomo, że znajdą się na niej na pewno m.in. Oliver Stone, Emir Kusturica, Steven Seagal i obywatel rosyjski Gerard Depardieu. Lista ma być systematycznie rozszerzana. Pomysłodawcą czarnej listy jest ukraińskie ministerstwo kultury. Mają się na niej znaleźć osoby, sprzyjające władzom rosyjskim i będące zagrożeniem dla bezpieczeństwa (!) Ukrainy. W większości to artyści rosyjscy, choć nie brak ukraińskich artystów. Największe emocje wzbudzają międzynarodowe gwiazdy. Lista nie będzie ostateczna i będzie wciąż aktualizowana. Trafią na nią tytuły filmów i piosenek, których emitowanie ma być zabronione.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
zakaz Ukraina Rosja artysta aktor reżyser artyści lista

Powiązane

Reklama

Komentarze(8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Antybandera
  2015-07-26 17:19:19
  A po co mają jachać na Ukrainę -żeby,oberwać siekierą albo widłami?
  5
 • Kac
  2015-07-26 18:02:09
  Banderowcy odchodzą od zmysłów, oby tak samo odeszli od władzy, a najlepiej jak by odeszli z Polski.
  10
  pokażodpowiedzi (2)
 • gość
  2015-07-26 17:03:46
  Zapomnieli o Wiesiu13
  2
 • człowiek
  2015-07-26 23:56:15
  No to może zaśpiewajmy -"Podaj rękę Ukrainie..." To ci ją nasi ukraińscy "przyjaciele" odrąbią siekierą! Co za idiota mógł napisać taki tekst?
  A działanie Ministerstwa kultury Ukrainy... No przecież to wychowankowie Stiepana Bandery... RIZAT' LACHIW!!!
  1
 • pinokio
  2015-07-26 18:27:51
  jaroslaw babicz,jeden z dowodcow pulku rezunow ajdar zostal znaleziny martwy i powieszony.
  0
 • ahahaha
  2015-07-27 08:26:35
  ehehehehehhehe to nie fejk? jak nie to znaczy że tam rządzą jacyś debile
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama