Reklama
Warszawa
Reklama

Wojna na Ukrainie. Bohaterowie niewidzialnego frontu [FOTOREPORTAŻ Z DONBASU]

Na rosyjsko-ukraińskiej wojnie o Zagłębie Donieckie zginęło kilkanaście tysięcy osób. Konflikt trwa już dłużej niż sowiecko-niemiecka wojna lat 1941–1945, która dla mieszkańców Donbasu często bywa punktem odniesienia. Poza tym wojskowym jest tu jeszcze jeden front. To górnicy, którzy mimo ostrzałów i opóźnień w wypłacie pensji nie porzucili swoich kopalń. Gdyby to zrobili, kopalniom groziłoby zalanie, a co za tym idzie – apokalipsa dla kilku miast, w których nie ma nic poza nimi. Kopalnia Zołote leży w 12-tysięcznym miasteczku o tej samej nazwie w obwodzie ługańskim, 800 m od linii rozgraniczającej pozycje ukraińskie od sił samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej.
Na rosyjsko-ukraińskiej wojnie o Zagłębie Donieckie zginęło kilkanaście tysięcy osób. Konflikt trwa już dłużej niż sowiecko-niemiecka wojna lat 1941–1945, która dla mieszkańców Donbasu często bywa punktem odniesienia. Poza tym wojskowym jest tu jeszcze jeden front. To górnicy, którzy mimo ostrzałów i opóźnień w wypłacie pensji nie porzucili swoich kopalń. Gdyby to zrobili, kopalniom groziłoby zalanie, a co za tym idzie – apokalipsa dla kilku miast, w których nie ma nic poza nimi. Kopalnia Zołote leży w 12-tysięcznym miasteczku o tej samej nazwie w obwodzie ługańskim, 800 m od linii rozgraniczającej pozycje ukraińskie od sił samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej. / Dziennik Gazeta Prawna
Kiedyś ostrzelano słupy energetyczne. Zołote przez 27 godzin było bez prądu. – Kable przeciągaliśmy własnym traktorem – opowiada związkowiec.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Ukraina Rosja kopalnia wojna

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(8)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Prawda, a nie 500 fusy
  2019-06-17 12:24:12
  Ukraincy niech wypychaja z ziem ukradzionych Polsce,Slowacji i Wegrom.Rosjanie swoich nie opuszcza to sa ich ludzie !.
  22
  pokażodpowiedzi (2)
 • tylko ludzi żal
  2019-06-17 14:42:51
  Nowy prezydent Ukrainy Włodzimierz Zieliński powinien jak najszybciej zakończyć tę bratobójczą wojnę. Na tych ziemiach mieszkają przecież Rosjanie, Ukraińcy Bialorusini i potomkowie Polaków - wszyscy słowianie
  4
 • Tak
  2019-06-17 20:44:32
  Po pierwsze to jest wojna wojsk ukrainskich przeciwko obywateli dombasu (nie winnych ludzi ) to nie są żadni bochaterowie tylko mordercy nie wiem dlaczego tyle polaków jest przeciwko rosji ?
  11
  pokażodpowiedzi (1)
 • Ty i ja
  2019-06-17 14:37:36
  Z 50 kopalń wywieżli sprzęt górniczy do wielkiej rosyji a tylko w jednej zostawili i otym cały reportaż
  12
 • balcek
  2019-06-17 15:33:01
  z lektur historii ze szkoły pamiętam dlaczego wybuchło powstanie styczniowe 1863-bo polacy to było 5% terenu i ludności rosyjskiego imperium, a już podatku łupili z tego terenu 40% całego budżetu carskiego-może dalej potomkowie cara nie znają umiaru i szukają frajerów?
  9
Reklama

Zobacz więcej

Reklama