Bronisław Komorowski wygrałby wybory prezydenckie w pierwszej turze, gdyby te odbyły się na początku marca. Tak wynika z sondażu prezydenckiego CBOS.
Z sondażu wynika, że poparcie dla urzędującego prezydenta spada, choć nadal jest wysokie. Bronisława Komorowskiego popiera 52 procent badanych, ale w lutym było to 63 procent.

Reklama

Drugi w sondażu jest Andrzej Duda. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości chce głosować 19 procent badanych (miesiąc temu było to 13 procent). Trzecia jest Magdalena Ogórek. Poparcie dla kandydatki SLD jest na stałym poziomie 3 procent.

Czwarty w sondażu prezydenckim jest Paweł Kukiz z 2-procentowym poparciem. To pierwsze notowanie CBOS, w którym ujęto kandydującego muzyka. Na 2 procent poparcia może liczyć też Janusz Palikot. Po 1 procent respondentów popiera Adama Jarubasa z PSL oraz Janusza Korwin Mikkego. Anna Grodzka i Wanda Nowicka mają poniżej 0,5 procent poparcia.

18 procent badanych deklaruje, że nie wie jeszcze na kogo będzie głosować. To o 10 procent więcej niż przed miesiącem. Udział w głosowaniu, które odbędzie się 10 maja deklaruje 67 procent badanych. 20 procent zapowiada, że nie pójdzie do lokali wyborczych, a 13 procent jeszcze nie wie co zrobi. Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 5 -11 marca 2015 roku na losowej grupie 1062 mieszkańców Polski.

ZOBACZ TAKŻE: Bartoszewski na konwencji Komorowskiego: On mnie przynajmniej pochowa>>>