Obok lekarza na ławie oskarżonych zasiądą jeszcze cztery osoby, którym zarzuca się wręczenie łapówek.

Reklama

Według prokuratury lekarz Krzysztof J. usłyszał 21 zarzutów przyjęcia w latach 2003-07 korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją zastępcy ordynatora jednego z oddziałów Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji i Leczenia Schorzeń Narządu Ruchu w Konstancinie-Jeziornie.

"Według ustaleń śledztwa lekarz przyjął liczne korzyści majątkowe m.in. w postaci pieniędzy w kwotach od 200 zł do 5 tys. zł" - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi Jarosław Szubert.

Pozostali oskarżeni odpowiedzą za wręczenie lekarzowi łapówek w wysokości od 500 zł do tysiąca zł. Wszyscy oskarżeni pozostają na wolności. Grożą im kary do 8 lat więzienia. Wobec trzech innych osób podejrzanych w tej sprawie prokurator złożył wnioski o warunkowe umorzenie postępowania.

To poboczny wątek śledztwa Prokuratury Apelacyjnej w Łodzi w sprawie korupcji, płatnej protekcji i fałszowania dokumentacji medycznej, na podstawie której sądy decydowały o odraczaniu wykonania kar lub nieosadzaniu w aresztach podejrzanych. Wśród nich byli m.in. gangsterzy działający w grupach "wołomińskiej" i "pruszkowskiej".

Pod koniec grudnia ub. roku prokuratura skierowała do warszawskiego sądu rejonowego (ostatecznie sprawa trafiła do sądu okręgowego) akt oskarżenia dotyczący 16 osób m.in. producenta filmowego Lwa R., jego syna Marcina R., oraz kilku adwokatów i lekarzy, w tym Krzysztofa J.

Łódzka prokuratura nadal prowadzi śledztwo w sprawie korupcji i fałszowania dokumentacji medycznej. Obecnie jest w nim 37 podejrzanych.