Jak poinformował rzecznik sieradzkiej policji Paweł Chojnowski przed godz. 8.30 na policję zadzwoniła kobieta, która powiedziała dyżurnemu, że zabiła dziecko, po czym się rozłączyła.

Policjanci szybko ustalili jej miejsce zamieszkania. W jednym z mieszkań w bloku przy ul. Piłsudskiego funkcjonariusze znaleźli zwłoki 3-letniej dziewczynki.

Matka dziecka, 21-letnia Wioletta K. została zatrzymana. Stwierdziła, że udusiła swoją córkę szalem - powiedział PAP rzecznik sieradzkiej prokuratury okręgowej Józef Mizerski.

Przeprowadzono oględziny; lekarz nie był w stanie jednoznacznie określić przyczyn zgonu. W piątek rano zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka.

21-latka prawdopodobnie zostanie w czwartek przesłuchana w prokuraturze charakterze podejrzanej. Oprócz niej policja w mieszkaniu nikogo nie zastała.

Później na miejscu pojawiła się matka i babcia 21-latki; obie kobiety w stanie szoku zostały przewiezione do szpitala i nie można było ich jak dotąd przesłuchać Na razie nie są znane przyczyny i motywy zachowania 21-latki - dodał Mizerski.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego więzienia.