Sędzia Igor Tuleya zakończył prace nad pierwszym dokumentem ale ponieważ poczta jest rozwożona rano, dziś nie może ono zostać wysłane - przyznała rzeczniczka sądu sędzia Maja Smoderek. Dodała poza tym, że zawiadomienie składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy tego, na czym zadaniem sądu polega podejrzenie popełnienia przestępstwa. Druga to załączniki, które stanowią kserokopię materiałów z akt sprawy.

Reklama

W sumie zawiadomienie dotyczy pięciu świadków.

Drugie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez agentów CBA jest opracowywane i nie wiadomo kiedy zostanie wysłane.

Sędzia Tuleya krytykował działania agentów CBA w sprawie znanego kardiochirurga Mirosława G., w tym nocne przesłuchiwania. Podkreślał, że budzą one skojarzenia z metodami lat największego stalinizmu. To te słowa wywołały największe oburzenie polityków prawicy. Solidarna Polska zawiadomiła prokuratora generalnego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez sędziego Tuleyę.

Szef SP Zbigniew Ziobro zapowiedział też, że jego klub złoży wniosek o wszczęcie postępowanie dyscyplinarne wobec sędziego.

Reklama