Kamery mogą być sposobem na lokatorów, którzy nie segregują śmieci - uważa Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. Wraz z wejściem w życie ustawy śmieciowej może pojawić się problem z egzekwowaniem segregacji śmieci w budynkach wielorodzinnych. W momencie, gdy jeden z mieszkańców nie będzie segregował odpadów, cała wspólnota zapłaci wyższą stawkę za śmieci nieselekcjonowane.
Burmistrz Grodziska Mazowieckiego w Programie Samorządowym w PR24 zapewniał, że wszystkie problemy związane z wprowadzeniem ustawy, są do rozwiązania. Miasto posiada dwadzieścia zestawów kamer, które będą wypożyczane wspólnotom, aby zidentyfikować lokatorów nie segregujących śmieci - wyjaśnił Grzegorz Benedykciński.
Ustawa śmieciowa zaczynie obowiązywać od pierwszego lipca. Nakłada ona na gminy obowiązek całkowitego przejęcia obowiązków związanych z odbiorem, transportem, odzyskiem i unieszkodliwianiem odpadów komunalnych.
Komentarze(15)
Pokaż:
Buehehehe
rząd tuska i banda zlodziei !!!
Segrgowanie śmiecie na etapie odbioru śmieci jest najdroższa metodą n a świecie.
Segregacja śmieci na skale przemysłową i odzyskiwanie surowców ze śmieci powinna odbywać sie w punktach przekazywania śmieci.
Tam powinno się inwestować w odzyskiwanie i segregacje na skale przemysłową a w śmietnikach mieszkańców.
Segregacja na poziomie odbioru odbioru od mieszkańców śmieci jest niewykonalna, niekonomiczna i szkodliwa.
Postawić przy śmieciach agenta Tomka - to właściwe miejsce dla świętoszka.