Już oficjalnie i z wpisem do rejestru - radomskie lotnisko wojskowe czternastym cywilnym portem w Polsce. Teraz pora na podpisanie umów z przewoźnikami i można przyjmować samoloty.

Reklama

Wszystko jest już gotowe na przyjęcie pasażerów- terminal wyposażony w wymagane urządzenia, służby z odpowiednią praktyką. Jak mówi Tomasz Siwak, prezes spółki Port Lotniczy Radom, nie ma już żadnych formalnych przeszkód, by lotnisko zaczęło działać. Tym bardziej, że obiektem, użytkowanym dotąd przez wojsko, teraz rządzić będą cywile- Wiele lat ciężkiej pracy zakończyło się sukcesem. Otrzymaliśmy certyfikat lotniska użytku publicznego, a dzisiaj - decyzję o tym, że spółka Port Lotniczy Radom stała się zarządzającym lotniskiem cywilno-wojskowym. I to już jest fakt - powiedział prezes Siwak.

Uruchomiono już wszystkie procedury bezpieczeństwa. Są punkty kontrolne i monitoring - wylicza Mariusz Rusin, zastępca szefa Straży Ochrony Lotniska. Nasz port nie różni się niczym od każdego inne lotniska na świecie - dodaje. Dotąd jedynym inwestorem był i jest samorząd. Na rozwój cywilnego portu miasto przeznaczyło około 50 milionów złotych.