Mieszkania zmienione w chlew. "Jesteśmy zwyczajnie bezradni"

| Aktualizacja:

"Czy dalej pomagać tym, którzy darowane od miasta mieszkania zamienili w chlew? Tym, którzy wyrwali i sprzedali drzwi, bojlery, kaloryfery, krany i kuchenki? Pomagać im? Co z nimi począć?" – takie pytania publicznie zadał prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz po tym, jak zobaczył, w jakim stanie są zaledwie czteroletnie mieszkania socjalne, które miasto przekazało osobom ubogim. Dziennik.pl rozmawia o tej sytuacji oraz o płynących z niej wnioskach z prezydentem, którego nazwisko w ostatnich dniach było na ustach całej Polski.

wróć do artykułu
  • ~buciorem
    (2015-04-02 20:18)
    normalne polskie rodziny wegetuja w zagrzybionych ziemiankach, a panstwo "polskie" łozy miliony na cywilizowanie cygańskiego złodziejskiego BRUDU! oto są efekty. goń z Polski złodziei i brudasów!!!
  • ~Realista
    (2015-04-02 20:30)
    Jacy posłowie, takie prawo. Jaki Pawlak, taka cena gazu dla Polski. itd itp
    Później tacy mówią, że modernizują kraj. Nawet, jak mają dobre dyrektywy z Unii, to potrafią odpowiednio wszystko spieprzyć w polskiej realizacji. To jest prawdziwa przyczyna tego całego bajzlu. No i towarzyska korupcja, prawie jak u ruskich. Dopóki nie będzie zarządzania oddolnego, jak jest w Szwajcarii, gdzie patałach wylatuje, gdy tylko zawiedzie, będziemy mieli polskie dziadostwo.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-04-02 21:40)
    Tak wygląda to, co promuje Adaś z GW-na: ''SOCJALIZM Z LUDZKĄ TWARZĄ!''
  • ~Dwóch autorów
    (2015-04-03 13:53)
    Brawo Panie Prezydencie! To kolejna pańska wypowiedź, która pokazuje, iż można zajmować się polityką i zachować zdrowy rozsądek. Niestety, jest Pan wyjątkiem od reguły.
  • ~hynio
    (2015-04-02 21:48)
    Czy to są cyganie? Czy ktoś z normalnych mieszkańców może się na ten temat wypowiedzieć?
  • ~Krzyczał, wytykał, ale do błędu się nie przyznał
    (2015-04-02 22:57)
    Bardzo niegrzeczny jest ten prezydent Nowej Soli. Bufon i arogant. To nie jest typ człowieka pochylającego się nad drugim, raczej typ jaśnie pana BARONA, co to daje i wymaga. Sposób w jaki rozmawiał z Ikonowiczem: buta, arogancja, bezczelność. Nic nie dał sobie powiedzieć: on jest najlepszy, doskonały, a pan jesteś ZERO. W Polsatnews gościł.
  • ~Leonidas
    (2015-04-03 00:35)
    Panie Wadim, nikt z głupków tu piszących Pana nie zrozumie - dobrego gospodarza. Myśli Pan, że któryś z tutaj Pana krytykujących pomógł komuś biednemu? Nie!!! Oni żądają żeby Pan pomógł im z naszej/podatników kasy. Na pewno nie ze swojej.1
  • ~na zimno
    (2015-04-03 01:18)
    Proste - powinno sie im zbudowac chlewy z korytami
  • ~emeryt 5
    (2015-04-03 12:44)
    Pomagać trzeba tym ludziom, którzy sami chcą sobie pomóc. Nic za darmo, bo nie szanujemy tego, co dostajemy za darmo.Ludzie, którzy dostają zasiłki powinni odpracować je przy pracach porządkowych lub innych pracach. Pomagać trzeba też tym, którzy ciężko pracują za marne pieniądze lub mają niskie głodowe emerytury i nie starcza im na opłaty, żywność i utrzymanie dzieci.
  • ~Rychu
    (2015-04-03 13:09)
    Tak jest na całym świecie, szczególnie w krajach, w których religia nie zabrania chlania.
    Wyjście jest proste. Raz dziennie za darmo micha zupy z wkładką i do widzenia.
    Jak któryś z tych pijaków ma taka potrzebę i wytrzeźwieje to na noc noclegownia, szczególnie w okresie zimowym.
    Jak jest pijany, pustostan, pod most czy na działki.
    Jedynym celem życia większości tych osób jest gorzała. Dla niej zrobią wszystko, ukradną, wyniosą aby sprzedać czy ukradną jakieś żelastwo łącznie z pokrywami studzienek ściekowych. Oni się nie martwią, że ktoś może wpaść do kanalizacji. Oni potrzebują gorzały i to jest dla nich usprawiedliwieniem.
  • ~sted
    (2015-04-03 15:14)
    Co wy tak uczepiliście się tych świń,przecież to człowiek stworzył im to środowisko i zmusił do życia w tych warunkach.Dajmy im wolność,a zobaczycie że zawstydzą nas wszystkich.
  • ~meeerty
    (2015-04-03 14:55)
    U mnie w bloku mieszka człowiek w mieszkaniu kwaterunkowym. Nie pracuje, pije, ma żółte papiery. Jest agresywny wobec mieszkańców, szczególnie jak jest pijany. Zaczepia ludzi na klatce, żebrze o pieniądze, a kiedy ktoś krzywo na niego spojrzy, przeklina i obraża. Zamienia się w zwierzę, kiedy wpadnie w furię. W nocy dzwoni do sąsiadów na piętrze i nie daje im spać. Mieszkam w tym bloku krótko, ale jestem zdumiony biernością mieszkańców i przyzwoleniem prawnym na zachowanie takiego człowieka.
  • ~TAKA PRAWDA
    (2015-04-02 21:27)
    WIETNAM DLA MILIONOW POLAKOW W POROWNANIU Z POLSKA TO KRAJ MLEKIEM I MIODEM PLYNACY
  • ~weteran
    (2015-04-03 18:15)
    Hołota najszybciej i najlatwiej dostaje mieszkania od gminy i piorunem doprowadza je do stanu chlewa. Normalni ludzie czekają latami, czasem bezskutecznie.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-04-04 13:42)
    Kto zrobił fotkę z mego mieszkania (po prawej). To pewnie ci wredni z PIS-u...
  • ~baj
    (2015-04-04 19:15)
    dalej dawajcie mieszkania pijakom a nie ludziom uczsiwym
  • ~solidarny 80
    (2015-04-02 19:23)
    do~DZIDEK= nie bierz tych proszków co je rozdaje Jarek one szkodzą na głowę!
  • ~WAW
    (2015-04-02 22:38)
    TYPOWY ELEKTORAT PIS...
  • ~gh23
    (2015-04-02 21:47)
    Tacy ludzie potrzebują pomocy psychologa. Ktoś musi im pomóc nauczyć się ponownie żyć w normalnych warunkach. Ten cały Wadim (ciekawe imię) nie powinien być żadnym prezydetem miasta skoro tego nie rozumie.
  • ~oborowy
    (2015-04-02 20:18)
    żyjemy wszyscy w chlewie