W sejmowej kaplicy rano odprawiono mszę świętą. 45 przedstawicieli Prezydium izby złożyło kwiaty przed tablicami upamiętniającymi posłów i senatorów oraz byłego marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Reklama

Państwowe uroczystości odbędą się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Wezmą w nich udział między innymi prezydent Bronisław Komorowski oraz premier Ewa Kopacz. W godzinę katastrofy - o 8.41 - zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy.

O 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się msza święta w intencji tych, którzy zginęli 10 kwietnia. Weźmie w niej udział między innymi prezydent oraz marszałek Sejmu Radosław Sikorski.
Premier Ewa Kopacz będzie w Gdańsku na uroczystościach upamiętniających jedną z ofiar katastrofy - byłego działacza opozycyjnego, posła PO Arkadiusza Rybickiego. Jego imieniem zostanie nazwana szkoła podstawowa w Gdańsku-Kokoszkach.

ZOBACZ TEŻ: 5. rocznica KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. RELACJA z uroczystości>>>

Własne obchody rocznicy katastrofy organizuje Prawo i Sprawiedliwość. O godzinie 8.00 w Kościele Seminaryjnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i świętego Józefa Oblubieńca w Warszawie rozpoczęła się msza święta w intencji ofiar. O 8.41 przed Pałacem Prezydenckim zapalone zostaną znicze i złożone kwiaty.

10 kwietnia 2010 roku samolot Tu-154M, który leciał na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił pod Smoleńskiem. Zginęło wówczas 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką, a także ostatni prezydent RP na uchodźstwie, generałowie, parlamentarzyści, urzędnicy państwowi, duchowni, przedstawiciele rodzin katyńskich, załoga i funkcjonariusze BOR.