Przedmiotem przetargu są pakiety dla szeregowych pracowników i członków zarządu. Wśród typowych badań, konsultacji i analiz, znalazł się także zapis o chirurgii jednego dnia. Wśród zabiegów wskazano m.in. korekty nosa, uszu, piersi, brzucha, powiek, a także np. podniesienie powłok twarzy i szyi, jak czytamy.

Reklama
Szeregowi pracownicy mogą liczyć na 10 proc. rabatu, z kolei zarząd – 30 proc.

O sprawie jako pierwszy napisał "Super Express". Zapytał przy tym, dlaczego "chirurgia plastyczna" w ogóle znalazła się w przetargu. Do tej pory nie dostał odpowiedzi.

"Wysokość zniżki jest standardowa"

We wtorek NFOŚiGW odniósł się do sprawy. Na początku odkreślił, że jako pracodawca ma obowiązek zapewnienia "opieki zdrowotnej pracownikom w zakresie standardowych usług leczniczych oraz usług medycznych".

"Zakres pakietów medycznych dotyczących Kliniki "Chirurgii Jednego Dnia" jest standardową ofertą Centrum Medycznego, skierowaną do klientów abonamentowych. Wysokość zniżki jest również standardowa, dlatego wskazana została w zamówieniu jako ogólnodostępna", podkreślił na koniec.

NFOŚiGW ponosi koszty ryczałtowe za każdy pakiet pracowniczy w wysokości 92 zł miesięcznie. Pakiet obejmuje, bezpłatnie dla pracownika, przede wszystkim usługi z zakresu medycyny pracy, a także między innymi porady lekarskie, konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne, radiologiczne, endoskopowe i inne oraz programy rehabilitacyjne i promocji zdrowia. Koszt pozostałych usług medycznych, w tym Kliniki "Chirurgii Jednego Dnia", ale także na przykład hospitalizacji czy stomatologii, nie jest ponoszony przez pracodawcę. Jeżeli pracownik chce z wyżej wymienionych usług skorzystać indywidualnie, płaci za nie we własnym zakresie, korzystając ze zniżki proponowanej przez Centrum Medyczne, na co jednak NFOŚiGW nie ma wpływu. źródło: NFŚiGW
Reklama