Prymas Polski: Antysemityzm jest grzechem, dialog polsko-żydowski nie może zostać bezmyślnie zerwany

| Aktualizacja:

Myślę, że trzeba postępować z wielką delikatnością, żeby proces naszego współistnienia, dialogu, nie został bezmyślnie zerwany - powiedział w środę KAI prymas Polski abp Wojciech Polak, odnosząc się do kryzysu w relacjach polsko-izraelskich związanego z ustawą o IPN.

wróć do artykułu
  • ~grzechu
    (2018-02-07 14:53)
    Antypolonizm też jest grzechem.
  • ~kosciol zostal zinfiltrowany
    (2018-02-07 15:29)
    A czym jest anty polonizm prymasa (pseudo) Polaka - grzechem inaczej?????
  • ~sa2
    (2018-02-07 15:49)
    Antypolonizm także jest grzechem!
  • ~Zimno ---- 9°C w Norge
    (2018-02-07 16:29)
    LUSTRACJA w Polskim Kosciele i to NATYCHMIAST!!!!!!!!!!! UBecja RAUS z Polskiego Kosciola, TY "POlak" tez, TEZ!!!!!
  • ~realista III
    (2018-02-07 14:48)
    wszy i szczury wylazły ze swoich nor
  • ~jerzy
    (2018-02-07 16:33)
    Skąd oni wytrzasnęli tego Prymasa ? Ile razy coś powie to jakieś niedorzeczności ! Gdzie on tu widzi antysemityzm ????? To jest antypolonizm !!! Obrażono polskich więżniów a z Polaków zrobiono nazistów !!!!!!
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-02-07 16:41)
    Jak myślicie dlaczego w czasie Insurekcji najwięcej na latarniach zawisło biskupów i księży?
  • ~wierzący inaczej
    (2018-02-07 15:20)
    G d y b yJ e z u s n i e b y ł Ż y d e m , to Francja i inn narody Europy Zachodniej nie wyrzuciłyby chrześcijanstwa na wysypisko i nie pozamieniały kościołów na przybytki uciech wszelakich i to samo zaczyna sie w Polsce
  • ~Niedouczony
    (2018-02-07 15:12)
    Czy ktoś może wie kim jest Johnny Daniels i kogo reprezentuje w Polsce?
  • ~waldi
    (2018-02-07 15:45)
    BRAWO KSIĄDZ PRYMAS! Zdegenerowanym kulsonom zachęcanym przez pisowskich politykierów do okazywania zawiści, nienawiści, pogardy - trzeba przypominać gdzie jest pion, gdzie poziom, co jest czarne, a co białe.
  • ~sfghhdfghdfgh
    (2018-02-07 17:29)
    Spokojnie Polacy, nie dajcie się wyprowadzić z równowagi tą wymuszaną przyjaźnią polsko-żydowską. Spokojnie brońcie Polski. Tylko mądrze i skutecznie
  • ~żart
    (2018-02-07 16:32)
    Prymasowi do posłuchania piosenka "Warszawianka". Słowa napisał francuski poeta. "Hej, kto Polak na bagnety!". Pewnie już ją słyszał na swoim "kazaniu".
  • ~lolek
    (2018-02-07 20:13)
    Pan ksiądz zabrał głos?Ciekawe na co tym razem liczą klechy;Że Polacy za mało się kłócą i trzeba dorzucić kolejnych powodów żeby ludzie sobie do gardeł skoczyli?Kiedy odetnie się od państwa koscioł to i problemy się skończą.
  • ~Ideałem jest dążenie do ideału!
    (2018-02-07 21:20)
    Ta pozorna tautologia przestaje nią być, gdy rozpatrujemy model szwedzki! Takim idealnym podejściem do problemu an-tyse-mityzmu było oświadczenie pewnego szwedzkiego dyplomaty, gdy podczas II Wojny Światowej poproszono rząd Szwecji, żeby neutralna Szwecja przyjęła dużą liczbę Ż-yd-ów-uchodźców z okupowanych przez Niemców krajów Europy, znajdujących się na statku w pobliżu jednego ze szwedzkich portów! Powiedział on mianowicie, że w Szwecji problem an-tyse-mityzmu nigdy nie istniał i naród szwdzki nie życzy sobie, żeby ten problem kiedykolwiek w Szwecji się pojawił! I statek wraz z problemem an-tyse-mityzmu oddalił się raz na zawsze od szwedzkich wybrzeży i popłynął do innych krajów! - Z których portów też kolejno otrzymywał zresztą podobne komunikaty - tylko nie tak przejrzyście i jednoznacznie sformułowane!
  • ~Cyn ik o stoickim (na razie!) usposobieniu
    (2018-02-07 21:13)
    Mądre, przytomne, zdrowe na umyśle i kochające swój kraj narody wcale się zży dami nie certoliły i nie czekały, ażży dzi pozmieniają sobie nazwiska na Mazowiecki albo nawet Warszawski, Madrycki, Paryski lub Londyński i tak się u nich rozplenią, rozpanoszą i tak zbezczelnieją, żeby gościnnych gospodarzy oskarżyć o jakiś "ant-ysem-ityzm"! + + + I wmówić im, że ich największym wrogiem jest chrześcijaństwo! +++ I przy-włas-zczyć sobie Jasną Górę albo Lourdes!!! - - Po prostu już kilkaset lat temu zorientowały się, w jakie bambuko grają z nimi ci pej saci eskimosi i edyktami władców zawczasu wyperdoli łyży dów ze swego terytorium i skrupulatnie dopilnowały, żeby się udali tam, gdzie pi ep rz rośnie! (Anglia 1290, Francja 1306, 1394, Hiszpania 1492, Portugalia 1497) !!! A potem te kraje rozwijały się i kwitły, a ich wszyscy obywatele się bogacili i żyli dostatnio! >>> Niestety - chociaż w Polsce pi ep rz nie rośnie - to jednak naiwni Polacy dali sobie kiedyś prze zży dów wmówić, że on w Polsce rośnie, i pozwolili wygnanym ze zdrowych pań stwży dom się w Polsce osiedlać! Jak zwykle nie skorzystali z cudzych doświadczeń i błędów i postanowili wszystkiego doświadczyć na własnej skórze i popełnić wszystkie błędy znane innym od wieków! I tak jest do dzisiaj! Bo niestety - przez te 450 lat od czasów Kochanowskiego polski mo-tło-ch nie zmądrzał ani na jotę, chociaż znane słowa poety każde następne młode pokolenie tego mo-tłoc-hu wkuwa gorliwiena pamięć i potem równie "odkrywczo" co bezmyślnie powtarza je przy byle okazji jak papuga, co to się za pawia uważa, ale koniecznie chce zostać pawianem i świecić przed światem szkarłatnym skopanym, posiekanym i POsypanym prze zży dów pi ep rzem za-dem! - A - jak wiadomo - jaka "młodzież" - taka "przyszłość narodu"! Szczęścia życzę - bo powiadają, że głu pi ma szczęście! Ale ja na Waszym miejscu za bardzo bym na to nie liczył! Zwłaszcza teraz - kiedy znowu zasiedliście do pokerka zży dami! - I znowu zaczynacie przegrywać ojcowiznę!
  • ~Jak powiada trafne włoskie porzekadło -
    (2018-02-07 21:18)
    - matki kre ty nów są nieustannie w ciąży i rodzą na potęgę! - A potem ich dzieci zostają niestety biskupami, a nawet prymasami!
  • ~tak jest
    (2018-02-07 19:20)
    A co na to poslanka Krystyna P.?
  • ~DonKichot
    (2018-02-07 19:56)
    co to jest antysemityzm definicję proszę , czy zabezpieczenie przed lichwiarzami i złodziejami kłamcami to antysemityzm prymusie nie bluznij!
  • ~prawdomówny
    (2018-02-07 18:49)
    W prawie milczenie lub zaniechanie oznacza uznanie roszczeń, ciekawe dlaczego jemu wydaje się to właściwe? Szacunek, uwagę i odczucia to na Pewno Tomasz Gross miał na względzie tworząc swoje prace, obiektywizm jak Egon.
  • ~katol
    (2018-02-07 20:33)
    Prymas Polski mianowany przez Papieża Franciszka. Czy warto coś jeszcze wyjaśniać? Każdy przytomny człowiek wie o co chodzi. Franciszek zawsze apeluje, by się za Niego modlić. Owszem modlę się... żeby Pan Bóg wreszcie Go oświecił.