Śmierdząca bomba tyka na całym Mazowszu. "Wstrzymujemy odbiór odpadów zmieszanych. Do odwołania"

| Aktualizacja:

Hałdy śmieci zalegające na ulicach jak w niesławnym Neapolu – to czarny scenariusz, który zaczyna nabierać realnych kształtów. Kolejne gminy ogłaszają, że nie odbierają odpadów "do odwołania".

wróć do artykułu
  • ~De
    (2019-01-08 21:49)
    Bardzo dobra decyzja niech Warszawka uczy się ekologii
  • ~pomysl PIS-u
    (2019-01-08 22:46)
    A moze by tak wstrzymac rowniez scieki z ubikacji te tez sa zmieszane (papier i g...o).
  • ~riddick
    (2019-01-08 23:57)
    Proponuję militaryzację tych firm przewozowych.Szantaże w Polsce zaczynają przybierać niepokojące rozmiary
  • ~Pp
    (2019-01-09 06:17)
    Jest jeszcze trzecia możliwość: straże miejskie, zamiast wlepiać mandaty za bzdury, mogą się zająć sprzątaniem. Koszty i tak są, więc wyjdzie na zero - a mundurowi nauczą się pożytecznej pracy. Pozdrawiam.
  • ~xxl
    (2019-01-09 06:17)
    PiS ma gotową odpowiedz - wina Tuska .
  • ~sdfg
    (2019-01-09 06:18)
    W nocy do pieca.A tak na poważnie,pojawienie się smogu zbiegło się z wprowadzeniem płatnego odbioru odpadów.Kiedyś stał po prostu śmietnik,każdy wysypywał co tam miał i był spokój.Teraz śmieciarze rządzą.
  • ~Yht
    (2019-01-09 06:48)
    Jedno jest pewne: kod cos musi z tym zrobic.
  • ~Tak trudno ?
    (2019-01-09 08:54)
    U nas w Polsce cokolwiek sie robi, zaczyna sie i konczy na problemach. Czy tak trudno zapytac sasiada np. Niemcow jak oni to robia i jak oni rozwiazali smieciowy problem ?
  • ~notabene
    (2019-01-09 08:56)
    We wszystkich cywilizowanych krajach europy odbior smieci jest platny bo nic na tym swiecie nie jest za darmo o czym wszyscy cywilizowani ludzie wiedza.
  • ~frustrat
    (2019-01-09 13:58)
    notabene bo we wszystkich cywilizowanych krajach europy wszyscy rozumieją, że ceny rosną i nie mają problemu z tym, zeby placic te kilka-kilkanaście zlotych miesięcznie więcej za to zeby ktoś te śmieci zabrał i cos z nimi zrobił. Tylko u nas jest tak ze we wszystkich płaszczyznach zycia jezeli dokonywana jest jakas zmiana przez zarząd/gminę/rząd w ramach której obywatele będą płacic za cos więcej to od razu rozpętywana jest wojna polityczna i upolitycznianie problemu/decyzji przez co często te sluszne i dobre decyzje nie są podejmowane czysto ze względu na strach przed spadkiem słupka poparcia. Już dawno powinniśmy wziąć sobie za przyklad Chiny ktore całemu swiatu pokazywały ze są biedne a tym czasem w ciągu 5 około lat przeprowadziły taką rewolucje w kraju, ze USA trzęsie teraz portkami i boi się ze rynek Chinski zaczyna bić ich rynek na głowe.
  • ~solidarna zaraza
    (2019-01-09 17:54)
    bandyci rządzą i tylko w PRL był porządek.
  • ~Jeszcze Polska nie zginęła...
    (2019-01-09 20:41)
    XXI wiek, a autor artykułu usiłuje przekonać nas, że kapitalistyczna ojczyzna zbudowana rękoma naszych bojowników o "naszą" wolność nie radzi sobie z odpadami. Woda droższa od chleba, cennna praca urzędników, burmistrzów, śmieciarzy.... tylko my niedostosowani, którym pensja dzienna należna w wysokości miski ryżu. Kiedyś ludzie nie wytwarzali śmieci. Tyłki mieli pozatykane, a usta zaszyte. A tu! A tu rzecz prosta: komuna była zła, bo butelka była szklana i wielokrotnego użycia. Bo kiełbasa była zawijana w papier, a nie w folię z papierem. Bo komuna produkowała zamiast kiełbasy o nazwie Mumia Lenina, zwyczajną. Ta zaś była zjadliwa i nikt nie myślał o wypychaniu półek sklepowych na siłę, oby tylko ludziska kupili ten szajs. Piwko było w butelce zwrotnej, a dziś? Wystarczy ludziom zapłacić za zwrot pojemników wielokrotnego użycia jak w megasklepach niemieckich. W Polsce jednak musi być inaczej, monopoliści się ustawili z burmistrzami i doją, i doją. Krzyczą mało i mało. Dawać kasę!... uczyli o monopolistach i kapitalistach w czasach mojego ukochanego PRL-u lat siedemdziesiatych. Uczyli
  • ~Latarnik
    (2019-01-09 21:12)
    Cwaniutka czerwona pajęczyna antykomunistyczna dobrze urządziła się w Polsce. Jak "podwyżki" emerytur - czyli rekompensaty inflacji, to procentowo. Bo to jest korzystne dla bogatych i trzyma dystans, różnice ekonomicznne. Bo jak! Oni wypracowli swoje lepsze emerytury! Jak obciążenie koszem na śmieci, to od łebka. A przecie, biedak mający 900 złotych emerytury kupuje nie więcej niż za tysiąc w miesiącu. Czyli śmieci są odpowiednie do dochodu. Bogaty przewala 10000 złotych, w których jest odpowiednio więcej śmieci. I tu mamy prawdziwą sprawieliwość tej dupokracji w Polsce, sprawiedliwość tego kraju rządzonego przez KOR-owców, Solidaruchów, KPN-owców i kler.
  • ~POKO sPOko
    (2019-01-09 21:28)
    Kolorowy Rafałek pomaluje śmieci na tęczowo !! Będziemy mieli w Warszawie różnorodność !! Zielony Struzik na Mazowszu też będzie malował !!
  • ~patryjota
    (2019-01-10 09:42)
    a gdzie jest kijowski i jego banda z kodu obywatele rp zablokowac trzaskowskiego i cala bande z po
  • ~kocur
    (2019-01-10 10:41)
    W całym cywilizowanym świecie segregowane śmieci są towarem, który stanowi wartość dla firmy odbierającej odpady, bo na nim się zarabia. W Polskiej Republice Bananowej za odbiór posegregowanych śmieci mieszkańcy maja zapłacić więcej niż dotychczas za niesegregowane. To się nazywa przekręt.
  • ~POKO sPOko
    (2019-01-10 11:15)
    To tęczowy Rafałek sobie nie może PO radzić ?

Może zainteresować Cię też: