Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że kobieta nie ustąpiła mu miejsca w autobusie. O zarzutach dla 78-latka poinformowała PAP w piątek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Krakowie Barbara Szczerba. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Reklama

Do zdarzenia doszło 31 stycznia, interweniował kierowca autobusu. Reagując na sytuację (wstał i krzyczał do 78-latka, aby zostawił kobietę), nie zaciągnął hamulca i spowodował kolizję - pojazd uderzył w autobus linii 713. Kierowca linii 704 zablokował drzwi, aby uniemożliwić ucieczkę agresywnemu 78-latkowi. Ten jednak wyszedł przez okno. Wyjście miało zająć seniorowi kilkanaście sekund. Patrol policji zatrzymał mężczyznę, kiedy oddalał się od autobusu. 78-latka wskazali świadkowie zdarzenia.

Policja nie zajmuje się kolizją autobusów - sprawę tę we własnym zakresie rozwiązało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK). Zniszczenia obu autobusów są dość duże - naprawa będzie kosztowała od 25 tys. do 30 tys. zł. Koszty zostaną pokryte z ubezpieczenia - powiedział PAP rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk. Jak dodał, w zaistniałych okolicznościach wobec kierowcy, który spowodował kolizję, nie zostaną wyciągnięte konsekwencje.