Prezes PGZ: Rozpoczynamy prace nad nowym czołgiem dla polskiej armii

| Aktualizacja:

Polska Grupa Zbrojeniowa uruchamia prace badawczo-rozwojowe nad ciężkim czołgiem dla polskiej armii – powiedział we wtorek podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prezes PGZ Witold Słowik. W jego ocenie to projekt niezbędny dla polskiej obronności.

wróć do artykułu
  • ~afdw
    (2019-05-31 10:36)
    Potrzebne te czołgi jak umarłemu kadzidło. Potrzebna jest kultura osobista i dobre zżycie się z sąsiadami. I na tym polega współistnienie. Myślenie o odstraszaniu, grozbach i podskakiwaniu mrówki do słonia zawsze może skończyć się zle. Ameryka nas uratuje - śmiech na sali, dla nich jesteśmy tylko mięsem armatnim i dalej będziemy całować ich d...py o zniesienie wiz.
  • ~Ha ha ha
    (2019-05-17 15:46)
    Znowu nas wydutkają. W mojej ocenie jest to raczej projekt niezbędny dla isrealskiej obronności.
  • ~rudy 102
    (2019-05-17 15:24)
    polak potrafi ,hahahahahahahah
  • ~statystyczny1960
    (2019-05-16 21:51)
    Dowcipne niektóre komentarze... ale to nie jest śmieszne, Znowu jesteśmy bezbronni, znowu mogą obce wojska gwałcić nasze żony i siostry i zabijać dzieci o ścianę. Gdzie ta p.....lona demokracja-ku....wacja podziała naszą milonową armię WP z jej odpowiednim wyposażeniem. UZBROJENIE SIEDMIOLETNIE JEST JUŻ PRZESTARZAŁE!
  • ~Tijutu
    (2019-05-16 19:25)
    Oczywiscie bedzie to czolg o ******** elektrycznym.
  • ~taktotak
    (2019-05-16 12:32)
    Drugi "Twardy"?
  • ~dasa
    (2019-05-16 10:43)
    Aktualnie Niemcy i Francja pracują nad wspólnym projektem czołgu europejskiego. Dwa bogate kraje, wspólnie a my zrobimy to sami? Tu trzeba potężnych środków i wiedzy, których raczej nie mamy. Nie mamy też technologii produkcji nowoczesnej amunicji. Podsumowując: kupa kasy pójdzie w błoto i pewnie nic z tego nie wyniknie a nawet jeśli to pojazd będzie odstawał od konkurencji. A my kupimy używane Abramsy czy Leopardy. Powinniśmy przyłączyć się do projektu europejskiego.
  • ~odarty_z_nadziei
    (2019-05-15 22:42)
    Ropoczynamy..bleble.. zesr..my. Zamiast podpisać umowę międzyrządową i dogadać się ws. licencji z Koreą Południową, nasi geniusze będą odkrywać Amerykę przy pustym budżecie i umyśle...
  • ~no no tylko spokojnie
    (2019-05-15 20:22)
    to chodzi o czołg zabawkowy /z plastiku/ dla dzieci
  • ~kos
    (2019-05-15 19:41)
    Z tego czołgu to wyjdzie korweta typu GAWRON - PIC jak cały PiS.
  • ~MF
    (2019-05-15 18:44)
    Miliony dostanie MON z budżetu na projekty i wykonanie tych czołgów,ale tych pieniędzy nie wykorzysta i jak zwykle przeleje na wskazane konta przez prezesa,już tak bywało.
  • ~Raymund Balbina
    (2019-05-15 18:37)
    Prezes nakazał, aby skonstruowali polski czołg elektryczny na baterie paluszki.
  • ~Baz15
    (2019-05-15 17:51)
    Same skunksy się tu wypowiadają, w dodatku parszywe i wrogie Polsce, precz z nimi!!
  • ~śmieszek
    (2019-05-15 17:44)
    Będzie okazja wydoić kasę państwa.
  • ~Cesik
    (2019-05-15 17:34)
    Już widzę te miliony wyrzucone w błoto.
  • ~guest
    (2019-05-15 17:16)
    Może za 15 lat będzie demonstrator. Potem po kolejnych 5 latach kupią zagraniczne podwozie. Potem kupią wieżę. Za 25 lat będzie prototyp. Produkcję uruchomią za 30 lat i wtedy maszyna będzie już przestarzała... A może rozwalić ten system zanim zmarnotrawi kolejne miliony...
  • ~pl
    (2019-05-15 14:57)
    czy w tej polsce jest ktos co uderzy piescia w stol i powie zbudujmy poski czolg dobre projekty wyrzucane do kosza pl-01 powinien juz byc na stanie polskiej armii a jest wielkie ***** mamy dobrych kostruktorow tylko decyzje przez pofyfrancow niszcza to co dobre wszyscy ci co zniszczyli polskie wojsko powinni byc zamknieci.
  • ~Emigrant
    (2019-05-15 13:10)
    Jak kupisz z USA stare z demobilu bo nowych to PiS nie sprzedadzą to będzie taniej bo Putin jak zechce Polskę podbić to i tak nam to w niczym nie pomoże..a żad kupił sobie nowe chelikoptery aby miał czym spier..... Jak Ruski wejdzie do Polski tym razem do Izraela już raz tak było to będzie i drugi
  • ~Aronek
    (2019-05-15 12:04)
    Przecież 1 kwietnia już minęło.
  • ~Melex
    (2019-05-15 10:06)
    Słyszano, że PiS przedstwiał motoryzację narodową polską na pojazd hybrydę. Już przedpłaty brali na samochodzik elektryczny.

Może zainteresować Cię też: