Zmielone teczki i nowe role. Miękkie lądowanie esbeków w III RP

| Aktualizacja:

Gdy komunizm w Polsce dobiegał końca, szef tajnych służb PRL zadbał o to, aby żadnemu z jego podwładnych nie stała się krzywda

wróć do artykułu
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2019-08-02 16:13)
    Ilu wylądowało miękko w PiS-ie i wśród wyborców PiS? Pokazała to sprawa Jaruzelskiego. Gdy zapowiedziano odebranie mu stopnia, ubecja głosująca masowo na PiS zaczęła się od PiS-u odwracać przenosząc sympatie na SLD - w sondażach widać było wówczas mocny wzrost SLD i spadki PiS. Oczywiście ta betonowa, prymitywna tłuszcza wróciła już karnie w szeregi wyborców PiS - partii, która gwarantuje przywrócenie bolszewickich standardów z czasów PRL.
  • ~W
    (2019-08-02 16:57)
    Najlepszym pzykladem tego jest BOLEK.
  • ~on tylko ciumki oceniał
    (2019-08-02 17:37)
    Do dziś mamy Piotrowiczów i innych wiernych synów walki o socjalizm jak o niepodległość .
  • ~kapral balbina
    (2019-08-02 18:34)
    Nie rozumiem dlaczego Kiszczak mialby nie chronic swoich funkcjonariuszy ? Mial ich rozstrzeliwac ?
  • ~Wiesław
    (2019-08-02 19:32)
    a może by tak artykuł o teczkach 4 Wydziału SB, wtedy może by ciemny lud dowiedział sie o swoich idolach w wierze, o kupczeniu wiarą, ich losem.....
  • ~i9olö.
    (2019-08-02 19:44)
    Najpierw powinno byc napisane: Artykul sponsorowany od Gazety Prawnej. A co do tematu, to autor zrobil na nim kase w wykopedii czy prace magisterska?
  • ~emeryt MSW i MSWiA
    (2019-08-02 20:33)
    Kim jest autor tego artykułu? Gestapowcem, esesmanem, esbekiem? Bo kto dał mu prawo wyznaczania złych? Bóg?
  • ~sierżant SB
    (2019-08-02 21:03)
    Szanowny panie redaktorze. Kiedy pan biegał jeszcze w krótkich majtkach, mi dziękował Jan Paweł II za udział w ochronie Jego pielgrzymek do Polski. Cokolwiek KC-et nie wymyślił, wszyscy funkcjonariusze rzetelnie i z namaszczeniem robili wszystko, by Wojtyle nic się w Polsce nie stało. Nie pan usuwał bum bum spod kolan wiernych, nie pan pracował operacyjnie, by tłumy modlaąe się były bezpieczne. Prezesa PiS i wielu jego towarzyszy wysokich. nie widziłem podczas tych pielgrzymek. nie widziłem, żebyście sie modlili. Przestańcie bluźnić, przestancie żyć kłamstwem i fałszywymi oskarżeniami. Wy depczecie Polakó. Pokazujecie w tv piorace na ulicach zomo i ormo, a kłamliwie mówicie SB bije. Pokazujecie czołgi na ulicach, a kłamiecie, że esbecy biją, a nie mo i synowie robotniczo chłopscy w z oddziałów ochotniczych. Nie funkcjonariusze SB byli wojskowymi komisarzami w zastepstwie naczelników miast. Nie SB i nie MSW przeprowadzało stan wojenny, a wojsko. Wojska się baliście. Tu z emerytur nie ograbiliście. zresztą, wy to macie miezy pośladkami. Wm chodziło o zwalenie win swoich ojców i o kasę. Po prostu okradliście tysiace niewinnyc ludzi skazujac ich na śmierć poprzez pozbawienie emerytury. A teraz kłąmiecie, że esbekom sie upiekło. Pytanie, którym? Bo z pewnością nie, tysiącom zwykłych, jacy służą w teraźniejsztych służbach. Wy okradliście tych ludzi na starosć.
  • ~Eu
    (2019-08-02 21:28)
    A gdzie sa teczki Jarka Lecha i Antka u Pana Boga za piecem Ha - Ha - Ha
  • ~Tadeusz
    (2019-08-02 22:06)
    SBecy i PZPRowcy dobrze się mają do dzisiaj. Tu głośno pyskującym doradcą prezydenta jest PZPRowiec Zybertowicz. Sędziów TK i IPNu zatwierdza SBecki prokurator Piotrowicz. Sekretarka Kaczyńskiego jest była sekretarka jednego z twórców stanu wojennego generała Janiszewskiego. Najbliższym współpracownikiem Kaczyńskiego w spółce Srebrna i dwukrotnym ministrem w rządzie PISu jest TW Kujda. Kierowcą Macierewicza i ochroniarzem jest były SBek. Ambasadorem Polski w Niemczech jest TW Wofgang a prezesem TK jego żona. Biskup Mering jako TW Lucjan składa hołdy pochwalne i zapewnienia swej miłości i uwielbienia do Jarosława Kaczyńskiego. Pyskata panna Krysia P. okazała się być „resortowym dzieckiem” NKWDowca oddelegowanego do UB. Zresztą Kaczyński i Ziobro to też "resortowe dzieci" . I to nie jakichś tam zwykłych członków PZPR ale partyjnych notabli. Ojciec Kaczyńskiego szef i założyciel WUMLi, matka cenzorka. No i dwóch wujków Świątkowskich jako ministrowie u Bieruta.Ojciec Ziobry Pierwszy Powiatowy Sekretarz PZPR w Krynicy, matka prokurator. A IPNowcem tropiącym PZPRowców wśród przeciwników PISu jest "Resortowe dziecko" Cenckiewicz. Dziadzio Cenckiewicz jako major SB więził i gnoił patriotów walczących z PRLem. Dziś wnusio Cenckiewicz jako „Resortowe dziecię” kontynuuje rodzinne dzieło i jako zagorzały IPNowiec gnoi ku chwale PISu dobre imię tych prześladowanych przez dziadka SBeka. I TO WSZYSTKO TERAZ. OBECNIE.
  • ~Krystyna.z.Agencji:-(
    (2019-08-03 02:46)
    I Ja takich szubrawcow w PRLu obslugiwalam. Jak sobie to uswiadomilam to mi sie chce wymiotowac.
  • ~Polska
    (2019-08-03 08:51)
    POLITYCZNO MORALNE SZAMBO.
  • ~Plsa
    (2019-08-03 09:40)
    ......Andrzejku Krajewski zapytaj tego Lecha W. dlaczego przejął swoje materiały które szły na przemiał....wywiad w telewizji kiedy lechu był ciekawy co w nich jest sam o tym mówił....
  • ~CM
    (2019-08-03 12:16)
    balbina usadowił się jak nikt inny, żaden najbardziej nawet zasłużony ubek w dzisiejszej pozycji nie dorasta mu do pięt
  • ~szczurołap
    (2019-08-03 13:40)
    Mój syn jest wysokim funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej. Urodził się w 1976 i żadna obecna lustracja go nie dotyczy. Obawiam się jednak, że po kolejnym kryterium ulicznym kolejna banda oszołomów uzna go za pracownika obecnej władzy, przegoni na trawę i nie da emerytury. Nie wierzycie? W 1992 roku będący u władzy chcieli lustrować i dekomunizować strażaków jako funkcjonariuszy zbrodniczego reżimu.
  • ~objawiona prawda
    (2019-08-03 21:58)
    No proszę, UB-ecki akta niby miały być w MOSKWIE - a tak naprawdę są w USA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Telewidz
    (2019-08-03 22:02)
    Przyłączenie Polski do yankesów kosztowało CIA zaledwie 20 mln dolarów w ramach dotacji dla NSZZ Solidarność - o czym w telewizji chwalił się sam prezydent Reagan, że tak tanio.
  • ~SB -ki
    (2019-08-03 22:03)
    Niniejszym funkcjonariusze SB pozdrawiają internautów i z niecierpliwością oczekujemy na wpisy na nasz temat, piszcie o nas śmiało ! - bo wówczas dowiadujemy się o nas rzeczy, które nawet nas zdumiewają, nawet w tym artykule.
  • ~esbecja
    (2019-08-03 22:22)
    No, samolotem to się nigdy w życiu tyle nie nalatałem co Penelopa vel Członek !
  • ~xxxx
    (2019-08-04 08:56)
    Może lepiej by się zając kręceniem lodów przez obecne cudowne rozmnożone specslużby? Mamy historię prowadzonego przez przedstawicieli bratniego państwa przybytku publicznego na Podkarpaciu i udział specslużb, śmierć człowieka ktory to naglosnił, tajemnicze taśmy, które dokumentują bara bara polityków z nieletnimi.