"Minister nie zamierza podejmować takich działań" - poinformowała PAP asystentka szefa MON Barbara Bartkowska.

Nowym dowódcą GROM, jak twierdzą informatorzy dziennika, miałby zostać podpułkownik Karol Sójka. Do tej pory był szefem szkolenia w tej jednostce specjalnej. Obecny dowódca pułkownik Patalong trafił do GROM po generale Romanie Polko, kiedy ten odszedł do Biura Bezpieczeństwa Narodowego.Ale Bartkowska zapewniła, że nie będzie zmiany szefa GROMU.

GROM (Grupa Reagowania Operacyjno-Mobilnego) powstał w 1990 roku. Pięć lat później jednostka przyjęła za patrona Cichociemnych - legendarnych komandosów-spadochroniarzy Armii Krajowej. Liczba żołnierzy GROM nie jest ujawniana. Komandosi brali udział w misjach na Haiti, w Kosowie, Afganistanie, Zatoce Perskiej i w Iraku.

Na razie nie jest znany następca generała Żukowskiego z Żandarmerii. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że minister Klich jest niezadowolony z pracy tej jednostki i uważa, że pod dowództwem generała wypełniała ona polecenia polityczne PiS.

Wczoraj stanowisko naczelnego prokuratora wojskowego stracił Tomasz Szałek. Odwołał go minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Powodem była sprawa zatrzymania żołnierzy podejrzanych o udział w ostrzelaniu afgańskiej wioski Nanghar Khel.