Jak podała w poniedziałek podkarpacka policja, kilka dni temu funkcjonariusze wydziału kryminalnego przeworskiej komendy policji zostali powiadomieni przez mieszkańca regionu, że namierzył w sieci pedofila.

Reklama

Wyjaśnił, że zalogował się na czacie jako 14-latka i nawiązał z nim kontakt mężczyzna, który zaczął składać "dziewczynce” propozycje seksualne i dążył do spotkania.

Spotkanie zostało umówione w rejonie dworca PKP przy ul. Lubomirskich w Przeworsku, dlatego mężczyzna powiadomił o całej sytuacji przeworskich funkcjonariuszy, którzy przygotowali zasadzkę. Zamiast dziewczynki w wyznaczonym miejscu czekali policjanci. 45-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu – napisała policja na stronie internetowej.

Mężczyzna usłyszał zarzuty składania propozycji seksualnych nieletniej, a prokurator zdecydował objąć go policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policja przy tej sprawie apeluje do rodziców, aby kontrolowali treści przeglądane w internecie przez swoje dzieci i uświadamiali im, jakie zagrożenia mogą tam na nich czyhać.