We wtorek zachmurzenie będzie duże, ale lokalnie może pojawić się więcej słońca.

We wtorek chłodniej

Jak podała PAP Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, opadów deszczu należy się spodziewać głównie we wschodniej połowie kraju. Tam maksymalnie spadnie do 15 litrów na metr kwadratowy deszczu. Z tym, że w Bieszczadach, gdzie obowiązywać będą wydane ostrzeżenia, popada mocniej, nawet do 25 litrów wody na metr kwadratowy.

Reklama

W centrum opady będą już słabsze, przelotne. Z kolei w wysokich partiach gór, zwłaszcza w Tatrach, przybędzie śniegu nawet o 15 cm.

We wtorek zrobi się chłodniej. Najcieplejszym regionem kraju pozostanie Podlasie. Tam jeszcze do 18 stopni Celsjusza. W centrum i na zachodzie odczuwalne będzie ochłodzenie, tam już temperatura nie przekroczy 14 stopni Celsjusza. Najchłodniej dzień zapowiada się na terenach podgórskich. Tam do 6 stopni Celsjusza – powiedziała Bazyluk.

Wiatr będzie porywisty już w wielu miejscach, również na południu kraju. Powieje z północnego zachodu i zachodu.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

W nocy z wtorku na środę można spodziewać się więcej rozpogodzeń i przejaśnień, bo, jak wyjaśniła synoptyk IMGW, strefa opadów przemieści się już na krańce wschodnie kraju. Tam i na północy jeszcze może przelotnie popadać deszcz.

Z kolei w tych rozpogodzeniach spadek temperatury będzie znaczny. Przy gruncie nawet do minus 2 stopni Celsjusza na Pomorzu, zachodzie i południu kraju. Te przygruntowe przymrozki tam się pojawią – ostrzegła synoptyk IMGW.

Reklama

Poza tym minimalna temperatura wyniesie od 1 do 7 stopni Celsjusza. Te najwyższe wartości będą tam, gdzie najdłużej utrzyma się duże zachmurzenie.

Wiatr będzie porywisty w całym kraju. Najsilniejsze porywy nad morzem, do 60 km/h. Powieje z zachodu i północnego zachodu.

autorka: Inga Domurat