W Jagatowie ujawniono zwłoki 40-letniej kobiety z ranami kłutymi. Bezpośredni świadek wskazał męża kobiety jako sprawcę. Trwają czynności w tej sprawie - poinformowała w poniedziałek rano Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Reklama

O sprawie poinformowała w mediach społecznościowych Estera Głuszek-Lewandowska, sołtys sołectwa Żuławka.

Policja poszukuje sprawcy przestępstwa, które miało miejsce w Jagatowie. Proszę o wzmożoną ostrożność, zabezpieczenie mienia i zwracanie uwagi na dziwnie zachowujące się osoby - napisała.

Policja prowadzi poszukiwania

Policjanci prowadzą poszukiwania mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą zabójstwa w miejscowości Jagatowo w Gminie Pruszcz Gdański. 43-letni Rafał Zyska może przebywać na terenie powiatu gdańskiego. Każdy, kto ma informacje na temat miejsca przebywania mężczyzny wskazanego na zdjęciu proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową w Pruszczu Gdański pod nr 47 7424 222 lub pod numerem alarmowym 112.

Poszukiwany 43-letni Rafał Zyska / policja.pl

Policjanci szczegółowo sprawdzają wytypowane przez siebie miejsca. Równolegle mężczyzny szukają policjanci kryminalni, ale także policjanci pionu prewencji oraz przewodnicy z psami tropiącymi. Sprawdzane są zapisy z kamer monitoringu i weryfikowane są wszystkie informacje napływające do policjantów.

Powstała dedykowana skrzynka mailowa: poszukiwania.pruszcz@gd.policja.gov.pl, za pomocą której każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Rafała Zyska proszony jest o kontakt.

Pomoc w ukrywaniu się sprawcy przestępstwa zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.