"Dziś przed godziną 19 policjanci zatrzymali 43-latka podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło w Jagatowie. Mężczyzna odnaleziony został na terenie powiatu gdańskiego. Obecnie prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratury" - czytamy we wpisie zamieszczonym na oficjalnym profilu pomorskiej policji na platformie X.com (dawniej Twitter).

Reklama

Przypomnijmy, że kilka dni temu w Jagatowie ujawniono zwłoki 40-letniej kobiety z ranami kłutymi. - Bezpośredni świadek wskazał męża kobiety jako sprawcę. Trwają czynności w tej sprawie - informowała w poniedziałek rano Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Prokurator także wydał postanowienie o przedstawieniu 43-latkowi zarzutu zabójstwa.

Reklama

Przyczyną śmierci kobiety był krwotok zewnętrzny

We wtorek prokuratura otrzymała wstępną opinię biegłego, który przeprowadził sekcję zwłok ciała 40-latki.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformowała, że kobieta miała liczne rany kłute, cięto-kłute i cięte w obrębie głowy, klatki piersiowej, przedramion i szyi. Dodała, że przyczyną jej śmierci był masywny krwotok zewnętrzny.

Policja kilka dni poszukiwała sprawcy

Policjanci przez kilka dni prowadzili obławę. Jak przekazał w środę oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, młodszy aspirant Karol Kościuk, mundurowi sprawdzali wytypowane miejsca w rejonach gminy Pruszcz Gdański i powiatu gdańskiego. W działania zaangażowany był między innymi policyjny śmigłowiec.

Reklama

Sprawdzane były zapisy z kamer monitoringu; weryfikowano wszystkie informacje napływające do policjantów. Powstała także dedykowana skrzynka mailowa, za pomocą której każdy, kto miał jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu Rafała Z. proszony był o kontakt.