Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Tu jest Polska, nie Salwador", "Nasze życie, nasze ciała". Przed Sejmem demonstracja "Za pięć dwunasta - Ratujmy Kobiety"

18 września 2016, 17:44
Będziemy walczyć o godność i wolność, o zerwanie z hipokryzją - powiedziała podczas niedzielnej demonstracji Barbara Nowacka z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Ratujmy kobiety". Jak mówiła, w Polsce aborcja jest nielegalna, brak jest rzetelnej edukacji seksualnej oraz nie ma dostępnej antykoncepcji. Lekarze odmawiają zabiegów, odmawiają porad, odmawiają udzielenia pomocy, bo im sumienie nie pozwala. A gdzie nasze sumienia? Gdzie nasze prawa? Gdzie prawa i wolność kobiet? - pytała. W Polsce musi być normalnie, żebyśmy czuły się bezpieczne. Żeby nasze córki miały prawa, miały edukację, miały wiedzę, a nie były narażone na pogardę i na wstyd. W Polsce musi być normalnie, aby kobiety i mężczyźni chcieli mieć dzieci - powiedziała.
Będziemy walczyć o godność i wolność, o zerwanie z hipokryzją - powiedziała podczas niedzielnej demonstracji Barbara Nowacka z Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Ratujmy kobiety". Jak mówiła, w Polsce aborcja jest nielegalna, brak jest rzetelnej edukacji seksualnej oraz nie ma dostępnej antykoncepcji. Lekarze odmawiają zabiegów, odmawiają porad, odmawiają udzielenia pomocy, bo im sumienie nie pozwala. A gdzie nasze sumienia? Gdzie nasze prawa? Gdzie prawa i wolność kobiet? - pytała. W Polsce musi być normalnie, żebyśmy czuły się bezpieczne. Żeby nasze córki miały prawa, miały edukację, miały wiedzę, a nie były narażone na pogardę i na wstyd. W Polsce musi być normalnie, aby kobiety i mężczyźni chcieli mieć dzieci - powiedziała. / PAP / Radek Pietruszka
Przed Sejmem demonstrowali przeciwnicy zaostrzania przepisów antyaborcyjnych. W przyszłym tygodniu posłowie mają się zająć m.in. projektem "Ratujmy kobiety" - liberalizującym prawo aborcyjne, oraz projektem "Stop aborcji" - zakazującym całkowicie aborcji.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama