Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Anty-, cyber- i post, czyli pojęcia, które zdefiniują rok 2017

2 stycznia 2017, 06:00
Cyberprzestrzeń Czwarty, oprócz lądu, powietrza i morza, teatr działań wojennych. Chociaż wirtualny, jest jak najbardziej zabójczy. Przekonali się o tym dotkliwie ukraińscy artylerzyści podczas konfliktu na wschodzie kraju. Koordynaty celu, wprowadzane ręcznie do startych, sowieckich haubic D-30, wyliczali w aplikacji na smartfony stworzonej przez oficera z 55. brygady artyleryjskiej Jarosława Szewczuka. Zauważył to rosyjski wywiad wojskowy GRU, który zhakował aplikację, dzięki czemu przesyłała ona informacje dotyczące położenia telefonu. Efekt? W trakcie konfliktu 80 proc. haubic tego typu zostało zniszczonych. Możemy być pewni, że jeśli gdziekolwiek w tym roku wybuchnie jakiś konflikt, to z pewnością na pierwszej linii frontu znajdą się ludzie w okularach, siedzący przed komputerami.
Cyberprzestrzeń Czwarty, oprócz lądu, powietrza i morza, teatr działań wojennych. Chociaż wirtualny, jest jak najbardziej zabójczy. Przekonali się o tym dotkliwie ukraińscy artylerzyści podczas konfliktu na wschodzie kraju. Koordynaty celu, wprowadzane ręcznie do startych, sowieckich haubic D-30, wyliczali w aplikacji na smartfony stworzonej przez oficera z 55. brygady artyleryjskiej Jarosława Szewczuka. Zauważył to rosyjski wywiad wojskowy GRU, który zhakował aplikację, dzięki czemu przesyłała ona informacje dotyczące położenia telefonu. Efekt? W trakcie konfliktu 80 proc. haubic tego typu zostało zniszczonych. Możemy być pewni, że jeśli gdziekolwiek w tym roku wybuchnie jakiś konflikt, to z pewnością na pierwszej linii frontu znajdą się ludzie w okularach, siedzący przed komputerami. / shutterstock
Rok 2016 zasiał ziarno wielu zjawisk i procesów, które rozwiną się lub uderzą z pełną siłą w 2017 r., determinując jego kształt. Poniżej przedstawiamy subiektywną listę pojęć, które naszym zdaniem będą wyznaczać dynamikę nadchodzącego roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
prognoza definicja cyber pojęcia rok 2017 anty post

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • wam
  2017-01-02 11:28:35
  Der Dziennik już zarządza percepcją.
  2
 • mkk
  2017-01-02 12:32:00
  BArdzo sensowny przegląd. Ukłony dla p. red. Kapiszewskiego za pomysł i wykonanie.
  0
 • SYLVEK
  2017-01-02 11:14:58
  Niestety -wszystko ma zalety i wady i dwa konce - nawet tarka - mozna nia zetrzec marchewke pelna witamin i przeleciec po oczach .
  0
 • Edek K
  2017-01-02 14:57:21
  Temat wyczerpany do cna! Co za redaktorski kunszt, kazali cos napisac to sklecil na kolanie i pasuje do ca lej reszty wypocin na tym serwisie.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama