Warszawa

Już ponad 30 tysięcy osób pożegnało prezydenta Adamowicza [ZDJĘCIA]

18 stycznia 2019, 11:34
Ilość ta jednak wciąż rośnie - w piątek rano kolejka do trumny jest bardzo długa, stoją w niej setki osób. Tym, którzy stoją na zewnątrz, rozdawane są ciepłe napoje. Zdaniem Piotra, któremu udało się przekroczyć próg budynku po ponad godzinnym oczekiwaniu, kolejka porusza się sprawnie. Mężczyzna przyszedł przed pracą, aby pożegnać prezydenta. "Znałem go od 20 lat, od kiedy objął urząd. To właściwy moment, teraz, żeby się z nim pożegnać i zrobić to osobiście" - podkreślił w rozmowie z PAP.
Ilość ta jednak wciąż rośnie - w piątek rano kolejka do trumny jest bardzo długa, stoją w niej setki osób. Tym, którzy stoją na zewnątrz, rozdawane są ciepłe napoje. Zdaniem Piotra, któremu udało się przekroczyć próg budynku po ponad godzinnym oczekiwaniu, kolejka porusza się sprawnie. Mężczyzna przyszedł przed pracą, aby pożegnać prezydenta. "Znałem go od 20 lat, od kiedy objął urząd. To właściwy moment, teraz, żeby się z nim pożegnać i zrobić to osobiście" - podkreślił w rozmowie z PAP. / PAP / Adam Warawa
Do godz. 7 rano w piątek 31 tysięcy osób oddało hołd zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi, którego trumnę wystawiono w czwartek po południu w Ogrodzie Zimowym Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Powiązane

Zobacz