Pakt niemożliwy. Dlaczego nie istniał nawet cień szansy na sojusz Polski z III Rzeszą

| Aktualizacja:

Przed wrześniem 1939 r. nie istniał nawet cień szansy na sojusz Polski z III Rzeszą. Co nie przeszkadza dziś do upadłego spierać się o tę ideę, całkowicie ignorując fakty.

wróć do artykułu
  • ~Robert
    (2017-09-01 18:20)
    Brednie człowieku wypisujesz. Radzę zapoznać się z pamiętnikami Goebelsa. Do wiosny 1939 Niemcy traktowali nas jako potencjalnego sojusznika. Francja i Anglia wciągnęły nas w sojusz celowo, by Hitler był zmuszony najpierw uderzyć na wschód. Chodziło o czas ...
  • ~ANTOŚ
    (2017-09-01 19:23)
    TAKIE KOMENTARZE - DYWAGACJE CO BY BYŁO GDYBY ? WYWOŁUJĄ W RÓŻNYCH GREMIACH WNIOSKI , ŻE TO POLSKA JEST WINNA II WOJNIE ŚWIATOWEJ . NA SAMYM DOLE - JEDEN WERS - TAKI ALIANS BYŁ JEDNAK NIEMOŻLIWY - ALE DLACZEGO , O TYM CISZA . ATAKI NA POLSKĘ SZCZEGÓLNIE Z NIEMIEC , FRANCJI , BRUXELKI SKŁADAJĄ SIĘ W JEDNĄ CAŁOŚĆ - SZKODZIĆ POLSCE GDZIE TYLKO MOŻNA . OGLĄDAŁEM WIADOMOŚCI W TVN ABY ZOBACZYĆ CO TA ZDRADZIECKA STACJA POWIE O ROCZNICY II WOJNY ŚWIATOWEJ - NIC ! ZUPEŁNIE NIC ! SĄ ZA TO JAK ZWYKLE ATAKI NA RZĄD I PIS ! RZĄD POWINIEN ZDELEGALIZOWAĆ I ZAMKNĄĆ WROGIE POLSCE MEDIA - TAK JAK W NIEMCZECH , FRANCJI , WŁOSZECH , W CAŁEJ EUROPIE . NA CO TEN KACZOR CZEKA ? NA WYBUCH ZAMIESZEK ?
  • ~warszawiak
    (2017-09-01 19:01)
    REPERACJE Szwaby nie ssojusze za ograbienie POLSKI ze WSZYSTKIEGO
  • ~Warszawiak
    (2017-09-01 17:46)
    Ale autor nie odpowiedział na pytanie zadane w tytule: Dlaczego nie istniał nawet cień szansy na sojusz Polski z III Rzeszą? Z chęcią się dowiem jako zwolennik realpolitik :)
  • ~Merde
    (2017-09-01 18:45)
    Bo po polsku to glowa przez mur - z rozpedem. A trzeba bylo jak francuzi. Winko popijac i czekac az sie wojna skonczy.
  • ~Wittorio
    (2017-09-01 18:55)
    Kto w układzie Polska -Niemcy był panem,a kto rabem obrazuje zdjęcie przywitania się Becka z Adolfem.Gdyby układ stał się faktem to wyszli byśmy na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.Dostali byśmy razem z Adolfem w kuper i tyle-o hańbie już nie wspomnę.
  • ~Kras
    (2017-09-01 18:24)
    Tak jak powiedziall Beck. Honor i już. Dla wiekszosci bylo i jest to pojecie abstrakcyjne
  • ~Pocieszające w tym wszystkim jest to,
    (2017-09-02 02:39)
    że doczekaliśmy wreszcie czasów, kiedy inteligentna inaczej prowincjonalna aktywistka FDJ rządzi Niemcami i jakoś tak niechcący jej wyszło, że teraz wreszcie biją Niemców! >>> I że na dodatek bije ich ta sama bejcowana swołocz, którą kiedyś pogardliwie uważali za Untermenschów. Spokojnie czekam, aż ich wybije do nogi - i nawet palcem nie kiwnę! - To znaczy będą spokojnie i z satysfakcją (a nawet z sadysfakcją!) popijał kawkę i ze stoickim spokojem bębnił paluszkiem w blat stolika w takt melodyjki "Deutschland, Deutschland ueber alles!"...
  • ~Dunia
    (2017-09-01 17:54)
    Pytanie tysiaclecia! Bo Polacy nie byli tacy w r e d n i ( wtedy) , zeby z taka ka n a i i a jak Adolf zawierac jakiekolwiek uklady. A pozatym wiedomo dlaczego na nas napadli. A moze rzad polski wiedzial, ze z adolfem uklady, porozumienia nie nie przyniosa! No i co to ruskie dalo?
  • ~elgarret
    (2017-09-01 18:20)
    Gdyby Hitler wygrał razem z nami na wschodzie a przegrał na zachodzie to byśmy mieli trochę kart w ręku. Gdyby wygrał wszędzie to coś czuję, że wziąłby się też za nas... Jednakże absolutnie nikt nie byłby w stanie tak tego wykalkulować... Zychowicz teoretycznie pisze o czymś realny, ale taka sytuacja byłaby jak zero w ruletce.
  • ~Athel von Loren
    (2017-09-02 08:19)
    Krotko przed rozpoczeniecia kampani wrzesniowej Polska i III-Rzesza mieli bardzo dobre uklady i podpisane pakty o wspolpracy i przyjazni. Doklaniej to Polska wspolnie z Niemcami i Wegrami rozpoczeli agresje w Europie – ergo: IIWS - napadajac na Czechoslowacje. J.Pilsudski i A.Hitler bardzo sie respektowali. Pakt Ribbentrop-Mołotow byl efektem Polskiego amoku dyplomatycznego, zdrady, zawisc wsrod Polakow, koltunstwa i zmiany polityki o 180-stopni w stosunku do Niemiec. Beck mial leciec do Berlina aby zfinalizowac uklad z Niemcami na temat korytarza, wspolpracy gospodarczo-militarnej i przgotowania wspolnego ataku na ZSRR w 1940 roku celem ktorego bylo zajecie Ukrainy, Bialorusi a przedewszystkim pol naftowych w Baku. Beck polecial do Londynu gdzie bez jego zapytania dostal gwarancje wsparcia militarnego UK i Francji gdyby doszlo do konfliktu zbrojnego z III-Rzesza. Na miejscu Adolfa tez bym w 1939 tak zrobil.Polska byla nieobliczalna i nalezalo ja bylo zneutralizowac. Pomimo, ze Wehrmacht nie byl przygotowany na atak na IIRP to w 4 tygodnie armie polskie zostaly pokonane … o czym to swiadczy.
  • ~Andrzej z Balto
    (2017-09-01 21:13)
    I w ten sposób, dzięki ówczesnym przywódcom, myślącymi podobnie jak p. Krajewski, straciliśmy 6 mln. ludzi, i Warszawę. Cena zaiste wysoka za sojusze z tymi co nas zdradzili. Argumentacja Piotra Zychowicza jest jak najbardziej przekonująca.
  • ~Po przeczytaniu tekstu mam pytanie:
    (2017-09-02 02:58)
    Na czyje zamówienie ten pokrętny tekst został sp-repa rowany i jaką tezę autor miał na życzenie sponsora udowodnić?!?!? - Bo "cuś" mi się widzi, że nie udało mu się udowodnić żadnej!!!
  • ~df
    (2017-09-01 20:52)
    realpolitik w niemcach jest dzisiaj taka jakby tu polsce nie zapłacić ogromnych reparacji i jeszcze oskarrzyć o wywołanie 2 wojny
  • ~Mam pytanie:
    (2017-09-02 03:11)
    Młody Polaku! - Czy przeczytałeś w ostatnim tygodniu kilka stron napisanych przez jakiegoś mądrego i odważnego człowieka? ------ Czy w ogóle kiedykolwiek zastanowiłeś się nad tym, kogo i dlaczego za mądrego i odważnego człowieka uważasz? - Bo chyba nie "mędrca Europy" Bolka czy Julię Piterę albo Ryszarda Petru i Roberta Biedronia! - Ale chyba jakieś nazwiska przychodzą Ci czasem do głowy? - Bo - jeśli nie przychodzą - to jesteś nieodwołalnie stracony dla świata i - co ważniejsze - dla samego siebie! PS.: A poza tym uważam, że te wszystkie Facebooki, Twittery I i inne takie bajery dla frajerów powinny wreszcie zostać zlikwidowane - bo niczego nie posuwają do przodu, a użytkowników cofają w rozwoju!
  • ~Wyż Atmosferyczny
    (2017-09-02 03:02)
    Nie może być mowy o dobrej atmosferze po tym, jak Merkel ohydnym niemieckim zwyczajem bezczelnie i po ch-amsku pi-erd-nęła przy wspólnym europejskim stole i na lata albo i na zawsze zatruła powietrze w całej Europie! A podobno jej samej nawet zwykłe polskie bezwonne CO2 ze spalania polskiego węgla cuc-hnie! Jednak prawdziwym dumnym ze swej łacińskiej cywilizacji Europejczykom to Merkel cuc-hnie doktrynerstwem typowym dla funkcjonariuszy i wiecowych aktywistek FDJ - czyli wschodnioniemieckiej odmiany Komsomołu i Hit-ler Jugend (my ten typ znamy pod nazwą Myszka Agresorka!) . - Taki sam smród wydzielał Wihelm Pieck i Erich Honecker!
  • ~Ja rozumiem,
    (2017-09-01 22:46)
    że Marcin Wolski to człek rozkojarzony, niezrównoważony psychicznie, fantasta i ogólnie "dzięcioł" umysłowy - ale Piotr Zychowicz, jako historyk z wykształcenia i facet ogólnie dość sprawny umysłowo i przytomny, nie powinien (tak dla zachowania przez długie lata zdrowia psychicznego) w ogóle w podobne "awantury arabskie" się mieszać! - A jak komuś doskwiera niedosyt fantastyki w obecnej rzeczywistości - to niech sobie dla uspokojenia przeczyta "Kongres Futurologiczny" Stanisława Lema!!! - Może też zacząć się leczyć na ADHD i na świerzb!
  • ~qqq
    (2017-09-02 08:36)
    Polska nie była Hitlerowi do niczego potrzebna. Wojskowo jak pokazała historia nie miała żadnego znaczenia.
  • ~Tera te niby chłopy, ale cuś mi sie widzi ze baby
    (2017-09-02 02:48)
    bez calutki dzień chodzom z nosami w pudernicach firmy "Smartfon" i prze-suw-ajom, i prze-suw-ajom te waciki po tem pudrze w kamieniu, ze ten puder w kamieniu wyślizgany w tech pudernicach nicem lusterecko i tyćko puder sie sypie dokoła i w ocy nam prusy - a pozytku z tego zadnego nima! Cały pozytek idzie do "Or-an-ge" albo tyz innego "De-Mob-ila" z Fa-ken-ber-giem w klapie!!!
  • ~Gebelsy
    (2017-09-01 19:08)
    Dlatego Szwab Der ...,Diennik boście POsorzytamy

Może zainteresować Cię też:

  • wybory

    Wspólna lista opozycji pokonałaby PiS. Najnowszy sondaż

  • Konkurs na pomnik Lecha Kaczyńskiego

    Tak będzie wyglądał pomnik Lecha Kaczyńskiego? Zobacz wyróżnione prace, Sasin: Mam mieszane uczucia [FOTO]

  • Beata Mazurek

    Dziennikarz Polskiego Radia został zwolniony z pracy. Napisał tekst o wewnętrznym sondażu PiS

Zobacz więcej