Ojciec Święty ogłasza Rok Wiary, a z drugiej strony niewiara, jakieś oszczerstwa, widzę czasopismo, w którym pokazuje się księży, rzekomo homoseksualistów - oburza się ojciec Tadeusz Rydzyk na okładkę "Newsweeka" ze zdjęciem przedstawiającym dwóch całujących się księży.

A skąd wiemy, czy to nie są jacyś podstawieni aktorzy? Kto to zrobił? - dopytuje redemptorysta w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". - To jest obraźliwe, bo jest nieprawdą - dodaje.

Dyrektor Radia Maryja z dużą dezaprobatą wypowiada się również o akcji, którą zorganizowała Fundacja Wolność od Religii. W Lublinie, jednym z czterech miast objętych akcją, ustawiono billboardy z ateistycznymi hasłami:

To jest też na przykład cała akcja billboardowa: "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam", odwrócenie hasła pielgrzymki Benedykta XVI do Niemiec: "Kto wierzy, nigdy nie jest sam" - komentuje ojciec Rydzyk. - Tak działa szatan, który zawsze odwraca symbole, na przykład odwrócony krzyż satanistów, orgie szatańskie przy Pałacu Prezydenckim - podkreśla duchowny.