Sztuczna inteligencja: Największe firmy technologiczne inwestują w nią miliardy dolarów, choć może zniszczyć ludzkość

| Aktualizacja:

Elon Musk wieszczy, że jest groźniejsza niż bomba atomowa, a Stephen Hawking uważa, że to ona zniszczy ludzkość. Mimo to największe firmy technologiczne inwestują miliardy dolarów, by być pierwszymi w tym wyścigu. Jesteśmy samobójcami?

wróć do artykułu
  • ~prawda
    (2018-01-06 19:51)
    Tak wszystko wiedzą wszystko kontrolują tylko skąd mafie , gangi obracające miliardami , handlujące ludżmi , mordujące ludzi , tego wasza super inteligencja nie widzi .
  • ~Społeczny Inspektor Higieny Umysłowej
    (2018-01-06 18:19)
    Właśnie niedawno taki sztucznie inteligentny samochód ze stajni Muska wbił się w biały dzień w naczepę TIR-a na autostradzie bo nie odróżnił tej naczepy od nieba! I oczywiście zabił sztucznie inteligentnego inaczej "kierowcę", który był jakoś tak na tyle nieinteligentny naturalnie, że powierzył swoje życie wytworowi "inteligentnych" konstruktorów! Rakieta tegoż Muska, która miała przetrzeć szlak dla wycieczkowiczów na Księżyc też niedawno spaliła się podczas startu! Ale podobno ci inteligentni inaczej wycieczkowicze in spe nadal wykupują u tegoż Muska bilety na Księżyc (bo nawet nie na cmentarz!) za bajońskie sumy! - Można im życzyć szerokiego Kosmosu! - Jednym słowem ludzka naturalna inteligencja tak w przyrodzie zanika, że zamiast wierzyć w siebie - ludzie oddają się jak za kamienia łupanego jakimś gusłom i zabobonom, a pod opiekę się oddają rozmaitym "światowidom" - czyli tym, co postrzegają świat wyłącznie przez pryzmat własnej głu poty!
  • ~tim
    (2018-01-06 17:44)
    Ale nikt nie pracuje nad rozwojem sztucznej głupoty. I to jest wielka szansa dla Polski. Będziemy twierdzą oporu dla SI i najbardziej bezpiecznym krajem świata!
  • ~Marek Aureliusz
    (2018-01-06 14:20)
    sztuczna inteligencja wygrała grając w szachy z arcymistrzem. Do zaorania człowieczeństwa dojdzie gdy sztuczna inteligencja skomponuje kwartet smyczkowy lepszy niż jeden z późniejszych Beethovena.
  • ~my Amisze przetrwamy..
    (2018-01-06 12:27)
    bramy piekieł zostaly otwarte..
  • ~Od dawna się zastanawiam - ile energii
    (2018-01-06 18:23)
    elektrycznej trzeba zużyć, żeby wyprodukować litr ciekłego wodoru - a ile energii można z niego odzyskać w napędzanym wodorem samochodzie - zakładając, że sprawność energetyczna takiego pojazdu sięga 65%! - Dodam, że dawniej mamiono mnie trzypasmowymi elektrycznymi trotuarami w centrach miast - natomiast z obserwacji pięknych okoliczności przyrody wynika, że najtańsza jest energia pochodząca z deptania przez dzieci podłogi w przedszkolu i na szkolnym korytarzu! O energii ze stadionów piłkarskich i olimpijskich nie będę się tutaj rozwodził... ------------------ Może napisze o tym w swej pracy doktorskiej jakiś sztuczny inteligent?
  • ~ulisse
    (2018-01-06 12:17)
    sorry, nie wiadomo na czym polega świadomość i inteligencja a oczekuje się zbudowania urządzenia świadomego i inteligentnego / to tak jakby zbudować silnik spalinowy przed okiełzaniem ognia i technologii spalania paliw | najpierw musi być E=mc2 dopiero potem technologia nuklearna.
  • ~optymista
    (2018-01-06 12:03)
    Patrzac na to jak rozne putiny, merkele i im POdobne zasmiecaja soba Ziemie, to mozna dojsc do wniosku, ze sztuczna inteligencja lepiej pokieruje cywilizacja - ku radosci drzew, zwierzat i ptakow.
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2018-01-06 12:02)
    Wróżę na duże zapotrzebowanie SI w Polsce.
  • ~Jula
    (2018-01-06 14:53)
    Czyzby w PiSuarni byli w wiekszosci osobnikami o sztucznej inteligencji bo jak mi sie daje zauwazyc belkoca jak roboty ,to samo.
  • ~Sprzedam używane IQ
    (2018-01-06 15:06)
    hahaha Terminator wszystkich pogodzi i przerobi na surowce wtórne. nawet feministkom na nic zdadzą się przywileje, parytety i prowokacje 4literami. ale za nim, to najpierw plebs straci pracę i wróci do kamienia łupanego a nasi kochani miliarderzy, którym polski suweren oddał swój majątek, wybudują sobie kosmiczne miasteczko bez GMO czyli SI i będą żyć długo i szczęśliwie.
  • ~Nierdzewne Gwoździe Przyszłości
    (2018-01-06 18:48)
    Z tym nieubłaganym postępem nowoczesności to różnie bywa! Na przykład nam też wmawiano za młodu, że każdy z nas będzie miał prywatny helikopter, a z helidromu do domu zawiezie nas ruchomy elektryczny trotuar o trzech pasach ruchu i trzech szybkościach do wyboru! Tylko trzeba się do spółdzielni produkcyjnej zapisać! A jak Wacek - ten od Warzęchów spod lasu - zapytał przewodniczącego tej mającej dopiero powstać Spółdzielni: "A po co mi helikopter?" - to przewodniczący Staszczyk - jako uświadomiony partyjny aktywista - odpowiedział, że po to, że jak zabraknie w naszym sklepiku musztardy i nie będzie w czym rozpić świeżego bimbru, co go Gorzelaki w gajówce pędzą - to każdy będzie sobie mógł wyskoczyć do Kalisza po musztardę, a może nawet uda mu się tam kupić eleganckie prawdziwe szklanki, a musztardę tylko tak przy okazji, żeby domowy boczek lepiej z tym bimbrem wchodził?! To Wacka przekonało ostatecznie i zgłosił się do Spółdzielni, ale tylko na etat traktorzysty, żeby się trochę pokapować w prowadzeniu pojazdów mechanicznych i paliwa trochę na zapas wygospodarować! Do dzisiaj zresztą na tym paliwie jeździ swoją Syreną "Bosto" Diesel Turbo Common Rail z silnikiem i półośkami Volkswagena! Tylko felgi - jako ostrożny fiskalny patriota - zostawił dla niepoznaki oryginalne! Ale na masce ma na przekór zacofańcom namalowane śmigiełko. Tak mu te helikoptery weszły w krew!!! ... ...
  • ~biuro M
    (2018-01-06 21:09)
    Niemcy zaimplantuja sztuczna inteligencje w islamskich imigrantach.
  • ~jj23
    (2018-01-07 14:41)
    Wszystko zależy od tego, KTO jej będzie używał, czy człowiek INTELIGENTNY, czy na przykład PiS-oska PATOLOGIA. Tu leży sedno sprawy.
  • ~kotong
    (2018-01-07 10:38)
    Kolejne wiesci dziwnej tresci wynikajace z niewiedzy przecietnego czytelnika, te systemy bo mowimy o dwoch w zasadzie algorytmach propagacji wstecznej oraz opartego o entropie naszych mozgow algorytmu wychladzania, to owszem to co Bog uzyl do stworzenia dzialajacej naszej sieci neuronowej, jednak badzmy powazni geniusz jest gdzies nizej na poziomie kwarkow. Przede wszystkim te systemy sa omylne i moga dac przy tych samych parametrach uczenia odmienne wyniki, a po drugie to o czym mowil Turing nasz mozg ma cos wiecej poza logika wbudowane wewnatrz tym czyms jest wola sens i celowosc istnienia. Ponadto te systemy owszem lepiej wybieraja wektor decyzyjny w przestrzenii stanow jednak nigdy prze brak woli nie przejma wladzy moga conajwyzej stac sie doradca wskazowka dla podejmujacego decyzje. JEst jeszcze jedno systey te jak mozg traktuja liczbe jako pojecie abstrakcyjne wiec jak czlowiek dokonuja oszacowania wielkosci wiec jesli sa wykorzystywane to rownolegle do algorytmow szeregowych jako wspomaganie decyzyjne w podprogramach.
  • ~ppp
    (2018-01-07 20:30)
    Sztuczna inteligencja to naturalny rozwój... W XIX wieku też ludzie bali się rozwoju...
  • ~O SI i nie tylko
    (2018-01-08 05:36)
    A) Widać głosy rozsądne, takie jak "kotong", moźe "automatyk" (nie doczytałem dokładnie drugiego), ale i B) głosy z drugiej strony - niezrozumienia, jak "ten postępowy biznes rozwija się" - (SIHU) (Społ.Inp.Hig.Umysłowej). A) Nic nie zastąpii niezaleźnej woli i świadomości w wyborze decyzyjnym, tzw. "wbudowanej z woli Stwórcy woli i świadomości w jednostkę ludzką", wszystko pozostałe to tylko algorytmy i maszyny.., B) postęp i tzw. "technologiczny rozwój" w dużej mierze odbywa się na krwi i ofierze, wcześnejszych licznych ofiar eksperymentów i "ulepszeń" - metodą "prób i błędów", C) ale i wybiegając poza punkt A) i B) - prawdą jednak moźe być to, źe poza paroma pasożytującymi tu "formami pozaziemskimi" w przestrzenii Ekosystemu Ziemii, mamy do czynienia z całym skrytym zespołem robotycznym - tzw. pojazdów i pojazdów UFO - to fakt potwierdzony obserwacyjnie - pozostawionych tu przed niezliczonymi milionami lat, by "zaopiekowywać się" formami życua tu na Ziemii, w tym naczelnymi - formami - humanoidalnymi, jakimi są ludzie.
  • ~on
    (2018-01-06 22:50)
    Współptwórca magazynu "Weird"...... - "Wired" redaktorzyno, "Wired"
  • ~Filip
    (2018-01-07 10:20)
    Nasi informatycy poradzą sobie z każdym niebezpieczeństwem.
  • ~Inżynier, tłumacz
    (2018-01-06 16:24)
    Nie jest możliwe na razie stworzenie sztucznej inteligencji. Tłumaczę książkę naukową i są takie niuanse, że w zespole jest trudno ustalić sens zdań - a rodowici Niemcy nie wiedzą, o co chodzi. Najlepsze - czasem nie ma odpowiednika terminu w języku polskim. Naukowcy twerdzili, że są tuż tuż przed stworzeniem SI 50 lat temu. Wiadomo co stało się z asystentem Microsoftu. Działał jak Windows.

Może zainteresować Cię też: