List prezydenta Putina do europejskich przywódców jest elementem wizerunkowej gry Kremla - twierdzi gość Polskiego Radia 24. Szymon Kardaś z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego wyjaśnia, że Federacja Rosyjska coraz bardziej docenia znaczenie tak zwanej miękkiej siły. Wywieranie wpływu odbywa się między innymi poprzez organizacje promujące rosyjski język i kulturę. 

>>>Moskwa odradza obywatelom zagraniczne podróże. "Polowanie na Rosjan"

Gość Polskiego Radia 24 przekonuje, że działanie instytucji, takich jak różnego rodzaju izby gospodarcze, organizacje promocyjne agencje lobbingowe jest elementem wizerunkowej walki Rosjan. Działalność ta jest podporządkowana strategicznym celom polityki Kremla. 

>>>Putin pisze o ukraińskim długu. "Zalegają nam ponad dwa miliardy dolarów"

Wczoraj agencja pr Media Metropolis (obsługująca między innymi Gazprom) rozesłała do dziennikarzy list prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina do przywódców osiemnastu krajów europejskich. Putin ostrzegł, że ukraińsko-rosyjski konflikt gazowy może wpłynąć na dostawy surowca do europejskich krajów.

>>>Rosja wyprowadza wojsko z koszar

Władimir Putin wezwał do podjęcia pilnych konsultacji w sprawie sytuacji ekonomicznej Ukrainy. Ukraina nie zapłaciła w marcu za dostawy gazu z Rosji. Według szacunków, jej dług wobec Gazpromu wynosi teraz 2,2 miliarda dolarów.