Były oficer Kontrwywiadu Wojskowego doktor Łukasz Kister z Collegium Civitas uważa, że ujawnienie wykrycia szpiegów może oznaczać porażkę naszych służb. Gość Polskiego Radia 24 tłumaczy, że może to oznaczać że starania naszych służb nie doszły do skutku.

To jest ewidentnie porażka, jeśli służby kontrwywiadowcze nie przeprowadziły gry operacyjnej - powiedział Kister. Dodał, że samo zdobycie dowodów i złapanie szpiega jest zniszczeniem zdolności pozyskania różnych informacji takich jak kanały przekazywania informacji czy struktura siatki szpiegowskiej.

Kolejny uczestnik debaty w PR24 Piotr Wojciechowski jest innego zdania. Ekspert do spraw bezpieczeństwa podkreśla, że kontrwywiad nie może tolerować łamania prawa na terenie naszego kraju. Nie od tego jest służba kontrwywiadu, służba wywiadu jest od działań z definicji nielegalnych przestępczych poza granicami kraju na rzecz suwerena - powiedział Wojciechowski.

Dziś szefowie służb złożą w tej sprawie informacje posłom komisji do spraw specjalnych. O 14. sąd rozpatrzy wniosek o areszt dla cywila podejrzanego o szpiegostwo. Wniosek wpłynął do sądu od Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

CZYTAJ TAKŻE: Hofman wskazuje, gdzie należy szukać szpiegów Rosji: To fundacje...>>>