Marek Tejchman: Sami siebie skazujemy na nieistotność

| Aktualizacja:

Aż 1 234 kilometry. 12 godzin jazdy bez przerwy z maksymalną prędkością. Tyle dzieli największe polskie centrum logistyczne w Strykowie od największego portu w Europie – Rotterdamu. Dziesiątki tysięcy tirów przewożą tam i z powrotem nie tylko polskie towary. Jeżdżą też do Marsylii, Barcelony, Kadyksu, Paryża, Frankfurtu, Pragi, Zagrzebia i Bukaresztu. Do setek europejskich miast i portów. Sektor transportowy jest jednym z naszych kluczowych eksporterów usług. Daje miejsca pracy i utrzymanie nie tylko kierowcom, lecz także serwisantom, logistykom, producentom części i sektorowi automotive. 

wróć do artykułu
 • ~kizak
  (2017-03-10 09:43)
  jakim trzeba być idiota by pisać takie bzdury
 • ~Warszawiak
  (2017-03-09 16:36)
  W bajce o ciężarówkach opowiedział Pan grzecznym dzieciom PO, jak bardzo ta cała Unia ma nas głęboko w d... jeżeli nie jestesmy jedynie rynkiem zbytu ich produktów i miejscem do wykupywania naszego majątku za nomen omen symboliczne euro. Prosze teraz napisac, jak postepakowa opinia publiczna (skojarzenia ze wspólnym europejskim domem jak najbardziej wskazane) protesuje przeciw kolejnemu przedłużaniu stanu wyjątkowego z wyjątkowymi uprawnieniami dla tajnych służb we Francji i dlaczego Kaczyńskiego za to samo europostępaki by chcieli rozstrzelać. Unia państw Europy powinna polegać na swobodzie gospodarczej (to nie Bóg wymyślił granice i cła), a nie na zakazie narodowych modlitw.
 • ~Europejczyk
  (2017-03-09 10:32)
  Europejczyk Niewątpliwie PiS robi zamieszanie tak w kraju jak i w Brukseli. Zdecydowana większość społeczeństwa tym się nie przejmuje i tego nie dostrzega. Trzeba tu zadać sobie pytanie co w tematach, które poruszył Pan Redaktor zrobiła poprzednia ekipa oraz reprezentacja PO w Parlamencie Europejskim i sam Donald Tusk jak Przewodniczący RE. W kwestii dopłat unijnych i ewentualnego zawieszenia ich Polsce wypowiedział się czołowy , wpływowy komisarz niemiecki UE który oświadczył, że duża część z 1 Euro trafia do niemieckich frm. Trzeba też pamiętać o tym ,że w bogate państwa Europy Zachodniej w pewnym stopniu stosują wobec biedniejszych krajów Europy Srodkowo-Wschodniej system neokolonializmu podporządkowując je gospodarczo i politycznie. Kanclerzv Niemiec Angera Merkel dąży do tego aby jej kraj był bogatszy a obywatelom żyło się lepiej. Można to osiągnąć tylko kosztem innych krajów i społeczeństw. Gwarantem realizacji tych celów jest ponowny wybór Donalda Tuska na drugą kadencję oraz prowadzenie przez rządzących w Polsce takiej polityki gospodarczej, gdzie nasz kraj jest dostawcą taniej siły robocze dużym rynkiem zbytu na kiepskiej jakośći towary czy tolerowania niiepłacenia podatków przez zachodnie koncerny bądz przedsiębiorstwa.
 • ~MariaK
  (2017-03-09 10:31)
  Kaszystom interes narodowy zwisa. Raczej nawet nie wiedza, co to jest. Licza sie tylko oni i ich dyktatura.
 • ~Alla
  (2017-03-09 10:26)
  Kaczor do wiezienia dozywotnio
 • ~zx
  (2017-03-09 10:20)
  Nawet jak ktoś z rządu to przeczyta to i tak nie zrozumie
 • ~slowianka
  (2017-03-09 09:15)
  Kiedy to szalenstwo sie skonczy
 • ~slazak
  (2017-03-09 08:43)
  moze sie suweren wreszcie obudzi?

Może zainteresować Cię też: