Wróbel: Niepełny projekt pro-life

Walka o życie dziecka bez walki o jakość życia i dziecka, i jego otoczenia jest niepełna.

wróć do artykułu
 • ~stary wróbel
  (2017-09-29 13:04)
  Wróbel pisze oczywiste oczywistości, czyli młóci słomę tam i nazad, aby jak zwykle uwiarygodnić swoje pismo. Ale ta łyżeczka posłodzonej wody nie osłodzi beczki octu...
 • ~dobro i rozum
  (2017-09-29 10:20)
  Nie powinno być osobnych przepisów regulujących karalność lub bezkarność uśmiercania dzieci przed urodzeniem, tak jak nie powinno być osobnych przepisów na temat uśmiercania osób na innych etapach życia. Od sytuacji specjalnych, w których zabija się kogoś, kto komuś zagraża, jest zasada obrony koniecznej. Można ją stosować w sytuacjach ratowania życia kobiet zagrożonych na przykład ciążą pozamaciczną, czy innymi sytuacjami, w których przy obecnym stanie medycyny jest dramat wyboru między życiem matki a życiem dziecka. W przypadkach dzieci, które zabito z litości, w związku z tym, że przed urodzeniem wykryto u nich ciężkie uszkodzenia ciała lub ciężką chorobę, można stosować takie same zasady okoliczności łagodzących jak w przypadku zabijania z litości innych osób. Osobne przepisy na temat ochrony przed zabijaniem dzieci przed urodzeniem wprowadzają tylko bałagan prawny i moralny. Równie ważne jak zdroworozsądkowe prawo w ochronie życia jest zapewnienie rzeczywistej pomocy społeczeństwa dla rodziców dzieci zagrożonych śmiercią przed urodzeniem. Musi być zapewniona rzeczywista materialna pomoc dla kobiet, które są w ciąży w wyniku gwałtu, dla kobiet, których zdrowie pogorszy się w wyniku ciąży, dla rodzin kobiet, które umrą podczas lub w wyniku ciąży, dla rodzin dzieci, które urodzą się z kalectwem lub ciężką chorobą. Polskę jako państwo na zapewnienie takiej pomocy z budżetu stać, trzeba tylko stworzyć system przyjazny dla osób, którym byłaby udzielana.
 • ~zzarl moje posaty diabel jeden,
  (2017-09-29 10:02)
  diabel zjat moje dwa posty.
 • ~Raba
  (2017-09-29 10:00)
  Panie Janie, Jasna sprawa, że rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi "powinny otrzymywać" pomoc możliwie najszerszą. Ale zgodzi się Pan, że życie ludzkie ma wartość wyższą niż komfort życia, prawda? W związku z tym jakiekolwiek przyzwolenie na zabijanie jest po prostu niehumanistyczne.
 • ~szpila dziennikarska, dawniej nazywana dla picu kaczka dz.
  (2017-09-29 09:57)
  pisze zawsze w piontki. tylko w piontki ? Artykuly pisze takie ze zawsze omijaja tak jak sie omija kamieni kupe, omija sprawy wazne, a szuka szpili. Szpili w stogu siana. Napewno wszystko jest wazne. Ale szpila najbardziej. Szpila i tylko szpila.A jesli nie, to gdzie byli Panowie Redakrorzy Profesory od dusz, gdy Ludzi tych prostych ponizano skubano i wysiedlano z mieszkan. Pic i wiencej nic.
 • ~?
  (2017-09-29 09:52)
  Przyznam Artu nie czytalem.

Może zainteresować Cię też: