Krzysztof Kordel, medyk sądowy: Poseł PiS jest internistą, a opowiada głupoty o szczepionkach. Rozumiem, że wybory idą [WYWIAD]

Gdyby moi koledzy i koleżanki doktorzy lepiej tłumaczyli pacjentom i ich rodzinom, w jakiej sytuacji znajduje się chory, to zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa może byłoby mniej - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti medyk sądowy, Krzysztof Kordel.

wróć do artykułu
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-10-11 20:48)
    Nie mądrzyj się tak medyku sądowy. 150 lat temu przepisywaliście upuszczanie krwi jako pigułkę na ospę. Nawet takim jak ty medykom sądowym się nie śni co za 100 lat będą lekarze wygadywać o dzisiejszych szczepionkach na grypę. Myliliście się już tak wiele razy, a cmentarze są wypchane tak wielką liczbą skutków waszych eksperymentów medycznych, że spuść lepiej medyku sądowy gazy z kiszki stolcowej nim się przedostaną do głowy i ulecą uszami.
  • ~TM
    (2018-10-12 08:47)
    Pytam gdzie dowody potwierdzające, że wprowadzenie szczepień wyeliminowało choroby zakaźne. Żeby można było mówić o dyskusji konieczne są argumenty.
  • ~niestety.
    (2018-10-12 12:01)
    Jak brak logicznych argumentów to się poniża "przeciwników. Obecnie mamy "polemiki" na maczugi. Lobby farmaceutyczne używa wszystkich sposobów by nie dopuścić do jakichkolwiek dyskusji o kontroli ich produktów.
  • ~szczepienia zabijają
    (2018-10-12 14:47)
    Jak taki totalny ignorancki moron jak ten Kordel może być medykiem sądowym? On ma zero wiedzy o szczepieniach i ich historycznym znaczeniu, które było praktycznie żadne wg. wszelkich światowych statystyk. Szczepienia na ospę i odrę wywoływały te choroby i zabijały dzieci, a szczepienia na polio (zwłaszcza szczepionkami doustnymi z żywymi wirusami) wywoływaly polio. Takie epidemie wybuchły w Polsce w latach 1950, 1960. Potężny wielomilionowy ruch antyszczepionkowy nie wziął się z niczego - to ruch zrozpaczonych rodziców, których dzieci zostały ciężko okaleczone lub zamordowane szczepionkami. Dziś na zachodzie, gdzie szczepienia są dobrowolne, coraz mniej ludzi szczepi siebie i swoje dzieci i nie ma tam żadnych epidemii ospy, odry, polio. Pojawiają się tylko ogniska zakaźnych chorób poszczepiennych oraz epidemie poszczepiennych encefalopatii i innych ciężkich okaleczeń.
  • ~guest
    (2018-10-12 14:12)
    ale buta i arogancja... A w USA to chyba mają innych medyków sądowych, bo płacą odszkodowania za powikłania poszczepienne w grubych milionach $...
  • ~xxxx
    (2018-10-11 21:15)
    nie mówił o szczepionce na grypę tylko polio, ospę prawdziwą, odrę...
  • ~PannaPytalska
    (2018-10-12 13:35)
    Z raportu NIK wynika, że nawet 10% lekarzy nie szczepi się zgodnie z zaleceniami. Taki właśnie dają przykład. A te szczepionki dofinansowane na dzieci biorą i podają swoim? Ja widzę, że wbrew temu co NRL twierdzi, środowisko w większości sceptyczne, bo jakby byli przekonani do szczepionek, to by się chyba szczepili
  • ~Qukiz
    (2018-10-12 08:17)
    A czemu sie dziwic skoro wszyscy poslowie PiS dali sobie wmowic brednie Macierewicza o zamachu smolenskim? To jest ten sam sort ludzi o malym rozumku.
  • ~=taka prawda
    (2018-10-12 09:11)
    Czego się czepiasz? Szatana mozna wywalić, a choroby nie? To sposób myślenia katooszaołomów! Teraz wiesz dlaczego PiS ma takie poparcie - ciemny lud tryumfuje!
  • ~Skandy
    (2018-10-12 09:35)
    Należy wprowadzić obowiązek modlitwy - szczepienia nie będą potrzebne
  • ~popolupo
    (2018-10-12 11:04)
    Proponuję wycofać antybiotyki!!! To diabelski wynalazek i truje ludzi!!!
  • ~prof. Wiesław W. Jędrzejczak
    (2018-10-12 22:09)
    Dwie trzecie obecnie żyjących ludzi żyje dzięki szczepieniom. Bez szczepień zmarliby w wieku dziecięcym. Z siedmiorga rodzeństwa mojej Mamy czworo zmarło w wieku dziecięcym na dyfteryt. Ja sam mało nie zmarłem na odrę.Mój kolega z klasy w liceum był kaleką po Heine-Medina. Poczytajcie sobie ludzie Anię z Zielonego Wzgórza". Tam jest opisane, jak się umiera na suchoty galopujące. A nikomu nie życzę, żeby sprawdził, jak się umiera na tężec albo na wściekliznę. To wszystko miało miejsce wtedy, kiedy nie było szczepionek
  • ~Dusza
    (2018-10-12 18:38)
    a tak z przodu poduszeczke potrzymac z chwile.
  • ~chory i zdrowy
    (2018-10-13 09:35)
    przeciesz do lbow tych de---li nic nie dociera bede musial od dzis pytac w przychodni ktory konowal jest pisowcem i takiego oleje
  • ~Dziadziu
    (2018-10-12 15:41)
    Jak by lekarze dokladnie wytlumaczyli? Bo lekarze maja tyle czasu, ze moga wszystkim tlumaczyc , jak slama suce! Jezus, Maryja i Josef, olaboga.

Może zainteresować Cię też: