Szef klubu PSL Jan Bury przestanie pełnić funkcję wiceministra Skarbu Państwa; na jego miejsce Stronnictwo zgłosiło wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Urszulę Pasławską - poinformował we wtorek PAP wicepremier prezes ludowców Waldemar Pawlak. Już od kilku tygodni pojawiały się doniesienia, że Pasławska ma zastąpić Burego. Do tej pory jednak nie było oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Pod koniec stycznia szef resortu skarbu Mikołaj Budzanowski wydał nowe zarządzenie w sprawie podziału zadań w resorcie, w którym Bury wymieniony jest jako sekretarz stanu odpowiedzialny m.in. za departament właścicielski oraz energetykę, górnictwo i telekomunikację. Pawlak przyznał w rozmowie z PAP, że jest jeszcze kilka takich resortów, w których PSL nie ma swojego wiceministra. Podkreślił jednak, że proces powoływania nowych ludzi na stanowiska w ministerstwach jest w toku.

Urszula Pasławska ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim i działa w warmińsko-mazurskich strukturach PSL. W 2006 roku została radną wojewódzką sejmiku warmińsko-mazurskiego. Została też wicemarszałek województwa.