Chodzi o Dariusza Różyckiego, szefa gdańskiej Prokuratury Okręgowej. Na filmiku z meczu Lechii Gdańsk z Arką Gdynia widać, jak premier kibicuje i cieszy się z sukcesów swojej drużyny, „przybija piątkę” z byłym prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku, Ryszardem Milewskim i ściska dłoń Różyckiego.

http://www.youtube.com/watch?v=3baXxBXbnPw

Nagranie wywołało burzę, bo sędzia Milewski jest antybohaterem ostatniej prowokacji ws. Afery Amber Gold, a Różycki prowadzi śledztwo dotyczące syna premiera, który jednocześnie pracował dla OLT Express - linii lotniczych Marcina P. - i dla gdańskiego lotniska.

Jak sędzia Milewski dał się sprowokować>>>>

Jeżeli to jest prawda, to w sprawie tego prokuratora i nadzorowanych przez niego postępowań powinna być natychmiastowa reakcja ze strony Prokuratora Generalnego – powiedział TVN24 Kazimierz Olejnik, wieloletni szef Prokuratury Krajowej.

Andrzej Seremet zapowiedział dziś, że podczas spotkania z gdańskimi śledczymi ws. Amber Gold, zamierza zwrócić prokuratorowi uwagę na zasady etyki zawodu. 

- Przypomnę, że służba prokuratora niesie ze sobą także pewne ograniczenia. Oczywiście nie chodzi o to, żeby prokurator nie bywał na meczu konkretnie. Tym niemniej jednak z całą pewnością prokurator musi rozważać miejsca, w których się znajduje i osoby, z którymi się spotyka – cytuje prokuratora generalnego RMF FM.