Tusk obiecuje projekt o związkach partnerskich. Powstanie do maja?

2013-03-12 18:12 | Aktualizacja: 18:26
 Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. DAMIAN BURZYKOWSKI / Newspix)

Będzie jeden, ale niewykluczone, że mogą powstać nadal dwa. Mowa o projekcie nowej ustawy o związkach partnerskich przygotowywanej przez PO. Do Sejmu ma trafić w ciągu 2 miesięcy. Premier zapowiada, że projekt nie będzie rewolucyjny.



Donald Tusk na konferencji prasowej przekonywał jednak , że nie zmusi kolegów partyjnych do tworzenia na siłę jednego projektu ustawy.  Jestem przekonany, że w ciągu najpóźniej dwóch miesięcy ten projekt powinien trafić do Sejmu i wiele na to wskazuje, że będzie to jeden projekt. Ale gdyby się miało okazać, że jakaś grupa posłów w Platformie kategorycznie będzie domagała się własnego projektu, ja nie będę stawiał sprzeciwu - zadeklarował premier. 

Donald Tusk dodawał, że Platformie Obywatelskiej zależy by ustawa która ostatecznie trafi do prezydenta, nie była przez niego kierowana do Trybunału Konstytucyjnego. Premier przekonywał, że nowy projekt będzie możliwie minimalnie narażony na skuteczną skargę konstytucyjną.

Już raz Sejm głosował nad projektami ustaw o związkach partnerskich. W styczniu posłowie wyrzucili " do kosza" propozycje ustaw przygotowane przez PO, Ruch Palikota i SLD.





Źródło: IAR
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 33
  • ~JOSEPHE52013-03-19 06:46

    Ja mysle ze ustawa zwiazkow partnerskich Samego premiera mierzi Bo ma sliczna zone To Palikotowi zlozmy sie na przymusowe silikonowe piersi

  • ~czywolno2013-03-15 02:51

    ~apel do Abelarda G.2013-03-12 20:55

    Jak ja lubię ten refren "Tusk obiecuje..." Limo może coś o pierdnięciach Tuska! To się PObrechtamy z piłkarzyka. Co tam papież!
    ____________________

    TVP 2 ugięła się jednak przed zespołem posłów PiS i w specjalnym oświadczeniu przeprosiła za emisję występu Limo osoby "urażone jego treścią". Telewizja podkreśliła, że program emitowano na żywo. "Formuła ta zakłada także dużą swobodę wypowiedzi artysty kabaretowego, utrzymanej często w tonie ostrej, bezkompromisowej satyry z wykorzystaniem środków takich jak przerysowanie, przejaskrawienie czy świadomie wywołana kontrowersja" - napisało kierownictwo TVP 2.
    ___

    Pozwole sobie wyrazic zdziwienie napuszonym tonem i pokretna zawartoscia oswiadczenia "kierownictwa" TVP 2.

    Czytam - i nie moge nijak doszukac sie zwiazku miedzy oswiadczeniem kierownictwa o "ostrej, bezkompromisowej satyrze z wykorzystaniem środków takich jak przerysowanie, przejaskrawienie czy świadomie wywołana kontrowersja", czym rzekomo charakteryzuja sie nadawane przez stacje "programy satyryczne", a banalnym i nieco zenujacym odkryciem rzekomego satyryka, ze ludzie jedza, trawia i czasami puszczaja baki, co oczywiscie dotyczy tez w pewnej mierze satyrykow, pseudosatyrykow, politykow, pseudopolitykow (w tym Donalda Tuska i JanuszaPalikota), a takze dziennikarzy, pseudodziennikarzy (w tym Tomasza Lisa i Janiny Paradowskiej), prezydenta Komorowskiego wraz z rodzina oraz biskupow i wsrod nich takze biskupa Rzymu!!!

    Zdaje sobie oczywiscie sprawe, ze puszczenie baka przez papieza powinno wywolywac salwy smiechu - natomiast puszczenie baka przez Putina nalezy uczcic minuta ciszy i natychmiastowym odspiewaniem hymnu "Boze - chron cara!" przez chor Armii Czerwonej we wszystkich "europejskich" telewizorniach z TVP na czele!
    Jest tez dla mnie oczywiste, ze w imie tak zwanej bezinteresownej zawisci i leczenia przez indywidua z motlochu swoich kompleksow - w Polsce od wiekow zywa jest tradycja, zgodnie z ktora absolwent podstawowki, ktory jest szewcem w Bialymstoku uwaza, ze biskup gnieznienski nieslusznie zostal kardynalem!
    Jednakowoz jest dla mnie zagadka, dlaczego ow szewc ani nikt inny (oprocz mnie i kilku podobnych do mnie oszolomow i wydziwiaczy oraz poszukiwaczy dziury w calym) nie wyraza swej opinii na temat tego, ze facet o mentalnosci i poziomie umyslowym oraz zdolnosciach manualnych nie pozwalajacych nawet na wykonywanie zawodu szewskiego parobka, cco to u szewca szpilki prostuje i rozwija dratwe z motka, jest wpuszczany na tak zwane salony w WEarszawie i zezwala mu sie na publiczne wystepy w oplacanej z naszych pieniedzy telewizji publicznej!

    Mysle, ze warto by przy okazji najblizszej konferencji prasowej przepytac w tej kwestii towarzysza Dworzanina i towarzysza Powietrze (zatrute oczywiscie papieskim bakiem)!!!

  • ~Gedan2013-03-14 17:42

    Skim bedzie partnerowac Tusk jak wrzystkich wykonczyl Wyparterowal sie

  • ~nieznany2013-03-14 15:45

    to cała zasługa waszego rządzenia! bravo !bravo

  • ~nieznany2013-03-14 15:44

    może mi wytlumaczysz tusku czemu się szkoły zamyka!
    bo jest za mały przyrost dzietnosci! może nie myslaleś ze będziesz w takich tarapatach! z kazdej strony w dupe tusku dostajesz!
    mi się tusku do dzieci nie spieszy! na mie nie zarobisz! A szkoły niech zamykają!
    Najwyżej nauczycieli pozwalniają! i co ty na to tusku! ja jestem górą

  • ~nieznany2013-03-14 15:40

    nie tusku całą winę to ty ponosisz! i nie obarczaj tym pisu! bo za pis praca byla!
    a za tuska nie ma! i tak będzie że jeszcze doprawisz to polskę!
    zreszto w polsce już wszustko zrujnowałeś! to tylko twoja wina i walesy!
    za takich super polityków! dzięki wielkie!

  • ~nieznany2013-03-14 15:34

    zgadzam sie z innymi ludzmi zajmijcie się lepiej bezrobociem! a nie pierdołami o związkach ! bezrobocie znowu rosnie! a te rządy nic nie robią!
    ten rząd nie nadaje się do kierowania polską!
    zacznijcie ludzie strajkować w warszawie!

  • ~bezpracy i glodny2013-03-14 11:17

    P nie tusk ,a moze by tak obiecac ze maju bedzie wiecej pracy ,pieniedzy dla sluzby zdrowia

  • ~jan.k2013-03-13 19:09

    czyzby Donald chcial POwiedziec ze zmienia mu sie opcja seksualna tyle przebywa w sejmie ze mogli naklonic do sprawdzenia sie w roli odmiennosci seksualnej on taki zdolny ze wszystko co sie mu POdsunie rto lapie w lot

  • ~kasienka2013-03-13 17:59

    Kolejne POpisy Tuscke przed lewacka biurokracja europejkiego kolchozu... a wszystko to dla wlasnych korzysci..
    Tuscke Donald PRECZ!!!