Tusk obiecuje projekt o związkach partnerskich. Powstanie do maja?

| Aktualizacja:
X

Będzie jeden, ale niewykluczone, że mogą powstać nadal dwa. Mowa o projekcie nowej ustawy o związkach partnerskich przygotowywanej przez PO. Do Sejmu ma trafić w ciągu 2 miesięcy. Premier zapowiada, że projekt nie będzie rewolucyjny.

Donald Tusk na konferencji prasowej przekonywał jednak , że nie zmusi kolegów partyjnych do tworzenia na siłę jednego projektu ustawy.  Jestem przekonany, że w ciągu najpóźniej dwóch miesięcy ten projekt powinien trafić do Sejmu i wiele na to wskazuje, że będzie to jeden projekt. Ale gdyby się miało okazać, że jakaś grupa posłów w Platformie kategorycznie będzie domagała się własnego projektu, ja nie będę stawiał sprzeciwu - zadeklarował premier. 

Donald Tusk dodawał, że Platformie Obywatelskiej zależy by ustawa która ostatecznie trafi do prezydenta, nie była przez niego kierowana do Trybunału Konstytucyjnego. Premier przekonywał, że nowy projekt będzie możliwie minimalnie narażony na skuteczną skargę konstytucyjną.

Już raz Sejm głosował nad projektami ustaw o związkach partnerskich. W styczniu posłowie wyrzucili " do kosza" propozycje ustaw przygotowane przez PO, Ruch Palikota i SLD.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
 • ~mądrala
  2013-03-12 21:12
  te tusk te projekty w doope wsadz
 • ~wiele bny
  2013-03-12 21:10
  kler jestr opłacany przez baranów i panstwo kiedy skonczą sie ukryte haracze koscielne czyzby panstwo było tak durne 70 km karetka jedzie zeby przewieżć umierajaca 200metrów???
 • ~apel do Abelarda G.
  2013-03-12 20:55
  Jak ja lubię ten refren "Tusk obiecuje..." Limo może coś o pierdnięciach Tuska! To się PObrechtamy z piłkarzyka. Co tam papież!
AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.