- Ta strona została zamknięta i będzie zamknięta po prostu. To jest jedyna odpowiedź, jak mogę w tej chwili udzielić - powiedziała na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

Strona, która powstała w 2013 roku miała kilka działów, w tym m.in.: "aktualności (komunikaty zespołu i informacje z konferencji prasowych), odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, podstawowe informacje o katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku, w tym (…) dane dotyczące pracy rosyjskich kontrolerów, zdjęcia i raporty komisji badających wypadek", przypomina gazeta.pl.

Z dokumentów zebranych na stronie faktysmolensk.gov.pl wynikało, że: "Przyczyną wypadku było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, przy nadmiernej prędkości opadania, w warunkach atmosferycznych uniemożliwiających wzrokowy kontakt z ziemią i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg. Doprowadziło to do zderzenia z przeszkodą terenową, oderwania fragmentu lewego skrzydła wraz z lotką, a w konsekwencji do utraty sterowności samolotu i zderzenia z ziemią".

Innym poruszanym tematem dotyczącym katastrofy smoleńskiej była także np. wysokość, na jakiej została złamana brzoza - podczas gdy komisja Millera wskazywała na około 5,1 metra, to prokuratura na 6,66 metra.