Od już lidera PO oczekiwałbym innych komentarzy, a nie o Nowoczesnej - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej poseł Adam Szłapka. Polityk wyjaśnił, że chciałby znać stanowisko Schetyny na temat ujawnionej w ubiegłym tygodniu w mediach inwigilacji dziennikarzy piszących o tak zwanej aferze taśmowej.

Adam Szłapka dodał, że Nowoczesna zamierza skupić się na proponowaniu dobrych rozwiązań i na blokowaniu złych. Mam nadzieję, że po wewnętrznych wyborach Platforma Obywatelska stanie się partią opozycyjną i zajmie się punktowaniem Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił. Dodał, że trzeba się skupić na zawłaszczaniu instytucji państwa przez partie rządzącą, a nie na walce Nowoczesna-PO.

To komentarz do opublikowanego przez Newsweek zapisu spotkania Grzegorza Schetyny z warszawskimi działaczami Platformy Obywatelskiej. Przedstawił on tam między innymi receptę na bycie w opozycji. Mają nią być uliczne demonstracje i działalność międzynarodowa. Podczas dyskusji pojawił się też wątek Nowoczesnej. Według Schetyny głównym atutem jej lidera Ryszarda Petru jest niezasłużona sympatia dziennikarzy.