"Netzel informował mnie o naciskach na swoją osobę wywieranych przez posłów, np. o zatrudnianiu niektórych osób czy finansowaniu niektórych projektów przez PZU" - powiedział w "Kropce nad i" były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

>>>Kto powiedział Lepperowi o akcji CBA?

Jakie to były projekty? "Chodziło na przykład o Jacka Kurskiego i film <Nocna Zmiana>, który miał być dołączony do jednej z gazet i dofinansowany przez PZU" - odpowiedział Monice Olejnik Kaczmarek.

"Przecież ten film był dołączony do <Naszego Dziennika>" - zauważyła Olejnik. Ale Kaczmarek nie chciał potwierdzić, że Netzel zgodził się na dofinansowanie tego filmu. "Nie sądzę, by się na to zgodził, bo mówił, że nie wyobraża sobie, by PZU coś takiego dofinansowywało" - stwierdził jedynie. Netzel po tej sprawie miał byc bardzo roztrzęsiony i zapowiadał w rozmowie z Kaczmarkiem, że złoży rezygnację. Wtedy został jednak odwołany z funkcji szefa PZU.

Kaczmarek ujawnił, że o tej sprawie rozmawiał z prezydentem. Według niego Lech Kaczyński nie potraktował jednak poważnie tych informacji, bo traktował je jako element walki Kaczmarka ze Zbigniewem Ziobrą. "Mówiłem panu prezydentowi różne rzeczy, także o nieprawidłowościach leżących po stronie ministra Ziobry" - ujawnił były szef MSWiA.